Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Články

 

Burza Zhongguancun

 

Česká media nejsou příliš nakloněna nejlidnatější části světa, ale ať se nám to líbí nebo ne, Čína je již středem dění veškerého polovodičového světa.

 

 

 

Zhongguancun Zone, aneb pekingské 'Silicon Valley', se nachází v Pekingu, hlavním městě Číny. Počátek historie se datuje do roku 1950, kdy to byla vojenská základna.

 

 

V roce 1988 byl Zhongguancun formálně uznán ústřední správou Číny, dále se již píše nová historie. V roce 1999 se stává "Zhongguancun Science & Technology Zone", se sedmi parky, Fengtai Park, Changping Park, Electronics City (Chaoyang), Yizhuang Park, Desheng Park a Jianxiang Park.

 

 

Je zde burza cenných papírů, Čínská akademie věd, 39 univerzit a vysokých škol, ročně zde promuje přes 100 tisíc vysokoškoláků, pracuje zde přes 12 tisíc Hi-tech společností s téměř půl milionem vědců. Je zde pětice prominentních elektronických trhů, burz obchodujících hlavně s PC hardwarem a periferiemi. Na těchto trzích se dojednávají ceny více než poloviny celosvětového obchodu.

 

K10 a mnohé další

 

Zde naleznete různé Nf. zapojení, pokud máte nebo víte o zapojení, které by zde mělo být, neváhejte mne na něj prosím upozornit.

 

 

Svět nekončí tím co znám, ale začíná tím co neznám a znát bych mohl.

Pro Číňany: 世界不會停止我所知道的,但它開始和我不知道我會知道

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz