Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Téma dne

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

Úvod

Není tomu dávno co jsem psal článek Petro-Yuan přichází, konec hegemonie dolaru? který avizoval zásadní celosvětové společenské změny, když 26. března 2018 přišel již dlouho avizovaný a dlouho připravovaný Petro-Yuan se snahou ukončení hegemonie dolaru. Čínskému kroku předcházel krok Ruský, když 14. června 2016 spustili ropnou burzu v Rublech, burzu SPIMEX.

IRÁN

30. dubna 2018 oznámil IRÁN, že opouští dolar ve svém zahraničním obchodu, mnohým bylo jasné, že by Irán mohl dopadnout podobně jako Irák!

 

Bylo napsáno, že Čína je největším dovozcem ropy na zeměkouli, pokud započala obchodovat za svou měnu, dolarové obchody a kontrakty postupně doběhnou a dříve či později vytvoří značný přebytek Petro-Dolarů a obrovskou poptávku po Petro-Yuanech.

 

 

Jaký dopad to na světovou ekonomiku bude mít, můžeme jen spekulovat, kdo tomu bude nakloněn a kdo tomu bude bránit je vcelku jasné, jde o střed někdejších světů Východ vs. Západ, těch pár přeběhlíků na světovém kolbišti mnoho neznamená, obzvláště když si uvědomím, že jejich vliv je silně přinejmenším vyvážen seskupením BRICS.

Otázkou zůstává, zda proběhnou akce větší jak dvojčata, větší jak likvidace Iráku a dalších států v této oblasti, ale také otázka, je všechno jenom náhoda?

Dnes

Dnes již víme, že 8. května 2018 USA odstupují od jaderné dohody s Íránem, Donald Trump se snaží obnovit sankce a přinutit k tomuto kroku za každou cenu zbytek světa, zatím jsou poslušné pouze státy koalice

Ekonomický třesk ?

Ropa letí nahoru, Asijské státy řeší případnou náhradu za Iránský výpadek, Rusko a Čína drží dohody a tlak na pád dolaru se nenápadné, ale trvale zvyšuje, co asi bude následovat?

 

 

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

Petro-Yuan

26. března 2018 přichází již chvíli avizovaný a dlouho připravovaný Petro-Yuan se snahou ukončení hegemonie dolaru, tímto textem by se měly plnit stránky a obrazovky všech světových médií.

 

konec hegemonie dolaru?

 

Namísto médií plných Petro-Yuanu se stránky plní tématem NOVOČOK, otázkou je zda jde jen o shodu náhod či o důmyslné odklonění od světově závažnější problematiky, jen vzpomenu, když 6. listopadu 2000 Saddám Husajn přestal obchodovat ropu v Petro-Dolarech znamenalo to jeho konec a násilnou změnu režimu v celém Iráku, jaké bude světové pokračování dopadů Petro-Yuanu je velkou otázkou.

Čína je největším dovozcem ropy na zeměkouli, pokud započala obchodovat za svou měnu, dolarové obchody a kontrakty postupně doběhnou a dříve či později vytvoří značný přebytek Petro-Dolarů a obrovskou poptávku po Petro-Yuanech.

 

 

Jaký dopad to na světovou ekonomiku bude mít, můžeme jen spekulovat, kdo tomu bude nakloněn a kdo tomu bude bránit je vcelku jasné, jde o střed někdejších světů Východ vs. Západ, těch pár přeběhlíků na světovém kolbišti mnoho neznamená, obzvláště když si uvědomím, že jejich vliv je silně přinejmenším vyvážen seskupením BRICS.

Mapa dovozů ropy napovídá kdo již obchod v nedolarových měnách uvítal a připravil se na něj, ale také ukazuje kdo by mohl s dolarovou měnou trh s ropou pro Čínu pomalu opouštět, pokud by na Petro-Yuan pod tlakem US-koalice nechtěl přejít. Můžeme tedy čekat rok různých konspirací jako  NOVOČOK, nespočet cel a dovozních přirážek, sankcí a jiných ekonomických teroristických činů, až po hrozbu ozbrojeného konfliktu, viz prohlášení britské premiérky že je pod záminkou nevyjasněné otravy Skripala připravena zahájit jaderný útok na Rusko. Zde bych měl opět připomenout článek Zlatý Rubl světovou měnou nejen pro skupinu států BRICS?

Kousek historie tohoto tisíciletí

Jak již bylo napsáno, 6. listopadu 2000 Saddám Husajn přestal obchodovat ropu v Petro-Dolarech, následně 11. září 2001 byl proveden "útok" na americké dvojčata, spadla i útokem nedotčená budova WCT 7. Světu byla předložena verze teroristického útoku, touha po odvetě tak rostla, stejně jak otázky proč se zřícení a následky útoku více či méně podobaly řízené demolici než následkům nárazu letadlem a následném zřícení v důsledku poškození statiky, a to volným pádem, záběry však dokumentují spíše řadu explozí. 

Američané se 20. března 2003 vrhli do Iráku s tvrzením, že Saddám Husajn vlastní zbraně hromadného ničení, záminka splnila účel a již bylo jedno kdo ten podvod vymyslel, sféra vlivu zůstala zachována.

Duben 2014 USA vyhrožují Rusku kvůli dohodám ničícím petrodolar, padají otázky jako zda Urychlí Ukrajina ruský útok na petrodolar? nikdo však až na organizátory nemohl tušit, že 17. července 2014 bude sestřeleno letadlo společnosti Malaysian Airlines let MH17, následují  ničím neodůvodněné, nepodložené sankce, Rusko ne a ne se položit, naopak se obchoduje stále více mimo Petro-Ddolar. Gazprom otevřeně přechází s Čínou na národní měnu, vše běží jako by do ztracena, následně se podezřelý ukrajinský pilot se sestřelení MH17 zasebevraždí a Čína si začne jen tak obchodovat na Ropné burze v Petro-Yunech.

Každá akce musí zákonitě vyvolat rekci a je zcela jedno zda se jedná o akci připravovanou či předvídanou, nebo již zveřejněnou nebo dokonanou. Musíme se smířit s tím, že Petro-Dolar jen tak jednoduše a hlavně levně neodejde, Čína s Ruskem se odstranit jednoduše taky nedá, na sanaci Petro-Dolaru se budeme asi podílet všichni, máme se tedy na co těšit.

Otázkou zůstává, zda proběhnou akce větší jak dvojčata, větší jak likvidace Iráku a dalších států v této oblasti, ale také otázka, je všechno jenom náhoda?

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Bastlírna, EKKAR opět perlí

V minulosti jsme již mohli číst v článku Výroba polovodičů v ČSSR, jak se bruskou pajcovaly polovodiče, nebo  v článku Výroba elektronek v ČSSR, jak se poklepem měnil typ elektronek, dnes tu máme další senzaci, Tesly plné kulových mlýnů.

Tesly plné kulových mlýnů

To že člověk napíše naprostou kravinu se může stát, ale aby tato naprostá kravina byla prezentována jako základ výroby tranzistorů v ČSSR, kravina hájená Moderátorem jimirek, který cokoliv společného s faktickou výrobou striktně maže, se dnes může stát opravdu jen na Bastlírně.

Tesly plné kulových mlýnů

Nesmyslů jako "Po vychladnutí se teprve pouzdřilo" si nelze nepovšimnout, neboť vývody se dělaly jako skleněná průchodka, na kterou se lepil či pájel chip, následně se kontaktovaly  přívody, poslední operací bylo pouzdření, tedy hermetické uzavření pouzdra.

V Tesle kde se to vyrábělo, tedy v Tesle Rožnov, žádné kulové mlýny nebyly, skleněná průchodka se nakupovala jako polotovar. Za povšimnutí stojí i EKKARovo čarovné pájení a připojování chipu, uvnitř hermeticky uzavřeného pouzdra. Korunu tomu dává sám moderátor jimirek, který jakékoliv znevážení takových "kravin" striktně maže. 

Fakta jsou fakta, a jejichmazaním se nezmění

 Mazat. mazat, zametat, zametat

Jak hluboko se dá klesnout, kdysi slušný web, a dnes? Hhold internet se nám stává informační stokou.

 

Diskuse

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Bastlírna opět ve starých kolejích a všeuměl EKKAR opět perlí

V minulosti jsme již mohli číst v článku Výroba polovodičů v ČSSR, jak se bruskou pajcovaly polovodiče, nebo  v článku Výroba elektronek v ČSSR, jak se poklepem měnil typ elektronek a mnoho dalších senzaci, dnes v roli automobilového experta.

Úplně blbý, ale za slovemsi stojí a davy ještě blbějších muto žerou

Již starý Spartak a Škoda 1203 měly hliníkové části startérů a to bylo mnoho a mnoho let před EKKARem tvrzeným rokem 1986. Aby startér vivinul takový točivý moment, aby se v přírubě pootočil a ustříhl své litinové uchycení, na to musí být hooodně fantazie, škoda že na úkor inteligence a znalostí, zřejmě i proto jsem se doposud nikdy nesetkal s takovým inteligentem, který by si koupil 30ku klíč, aby mohl před každým nastartováním motor klíčem protočit. 

 

Přitom je řeč o kapacitě autobaterie a jejím vlivu na starty a životnost, přitom nikdo nezmínil pro starty parametr nezanedbatelný či snad nejdůležitější, kterým je zkratový proud, osobně mám baterii se zkratovým proudem 840A a nějaké odnášení baterie do tepla, když je venku pod nulou, neřeším.

 

Jak hluboko se dá klesnout, kdysi slušný web, a dnes? Desetitisíce příspěvků Team bossu plných naprostých kravin, jen aby příspěvků přibývalo, hold internet se nám stále více stává informační stokou, bez jakékoliv informační hodnoty.

 

 

 

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz