Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Petro-Yuan

26. března 2018 přichází již chvíli avizovaný a dlouho připravovaný Petro-Yuan se snahou ukončení hegemonie dolaru, tímto textem by se měly plnit stránky a obrazovky všech světových médií.

 

konec hegemonie dolaru?

 

Namísto médií plných Petro-Yuanu se stránky plní tématem NOVOČOK, otázkou je zda jde jen o shodu náhod či o důmyslné odklonění od světově závažnější problematiky, jen vzpomenu, když 6. listopadu 2000 Saddám Husajn přestal obchodovat ropu v Petro-Dolarech znamenalo to jeho konec a násilnou změnu režimu v celém Iráku, jaké bude světové pokračování dopadů Petro-Yuanu je velkou otázkou.

Čína je největším dovozcem ropy na zeměkouli, pokud započala obchodovat za svou měnu, dolarové obchody a kontrakty postupně doběhnou a dříve či později vytvoří značný přebytek Petro-Dolarů a obrovskou poptávku po Petro-Yuanech.

 

 

Jaký dopad to na světovou ekonomiku bude mít, můžeme jen spekulovat, kdo tomu bude nakloněn a kdo tomu bude bránit je vcelku jasné, jde o střed někdejších světů Východ vs. Západ, těch pár přeběhlíků na světovém kolbišti mnoho neznamená, obzvláště když si uvědomím, že jejich vliv je silně přinejmenším vyvážen seskupením BRICS.

Mapa dovozů ropy napovídá kdo již obchod v nedolarových měnách uvítal a připravil se na něj, ale také ukazuje kdo by mohl s dolarovou měnou trh s ropou pro Čínu pomalu opouštět, pokud by na Petro-Yuan pod tlakem US-koalice nechtěl přejít. Můžeme tedy čekat rok různých konspirací jako  NOVOČOK, nespočet cel a dovozních přirážek, sankcí a jiných ekonomických teroristických činů, až po hrozbu ozbrojeného konfliktu, viz prohlášení britské premiérky že je pod záminkou nevyjasněné otravy Skripala připravena zahájit jaderný útok na Rusko. Zde bych měl opět připomenout článek Zlatý Rubl světovou měnou nejen pro skupinu států BRICS?

Kousek historie tohoto tisíciletí

Jak již bylo napsáno, 6. listopadu 2000 Saddám Husajn přestal obchodovat ropu v Petro-Dolarech, následně 11. září 2001 byl proveden "útok" na americké dvojčata, spadla i útokem nedotčená budova WCT 7. Světu byla předložena verze teroristického útoku, touha po odvetě tak rostla, stejně jak otázky proč se zřícení a následky útoku více či méně podobaly řízené demolici než následkům nárazu letadlem a následném zřícení v důsledku poškození statiky, a to volným pádem, záběry však dokumentují spíše řadu explozí. 

Američané se 20. března 2003 vrhli do Iráku s tvrzením, že Saddám Husajn vlastní zbraně hromadného ničení, záminka splnila účel a již bylo jedno kdo ten podvod vymyslel, sféra vlivu zůstala zachována.

Duben 2014 USA vyhrožují Rusku kvůli dohodám ničícím petrodolar, padají otázky jako zda Urychlí Ukrajina ruský útok na petrodolar? nikdo však až na organizátory nemohl tušit, že 17. července 2014 bude sestřeleno letadlo společnosti Malaysian Airlines let MH17, následují  ničím neodůvodněné, nepodložené sankce, Rusko ne a ne se položit, naopak se obchoduje stále více mimo Petro-Ddolar. Gazprom otevřeně přechází s Čínou na národní měnu, vše běží jako by do ztracena, následně se podezřelý ukrajinský pilot se sestřelení MH17 zasebevraždí a Čína si začne jen tak obchodovat na Ropné burze v Petro-Yunech.

Každá akce musí zákonitě vyvolat rekci a je zcela jedno zda se jedná o akci připravovanou či předvídanou, nebo již zveřejněnou nebo dokonanou. Musíme se smířit s tím, že Petro-Dolar jen tak jednoduše a hlavně levně neodejde, Čína s Ruskem se odstranit jednoduše taky nedá, na sanaci Petro-Dolaru se budeme asi podílet všichni, máme se tedy na co těšit.

Otázkou zůstává, zda proběhnou akce větší jak dvojčata, větší jak likvidace Iráku a dalších států v této oblasti, ale také otázka, je všechno jenom náhoda?

 

 

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz