Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Úvod

Není tomu dávno co jsem psal článek Petro-Yuan přichází, konec hegemonie dolaru? který avizoval zásadní celosvětové společenské změny, když 26. března 2018 přišel již dlouho avizovaný a dlouho připravovaný Petro-Yuan se snahou ukončení hegemonie dolaru. Čínskému kroku předcházel krok Ruský, když 14. června 2016 spustili ropnou burzu v Rublech, burzu SPIMEX.

IRÁN

30. dubna 2018 oznámil IRÁN, že opouští dolar ve svém zahraničním obchodu, mnohým bylo jasné, že by Irán mohl dopadnout podobně jako Irák!

 

Bylo napsáno, že Čína je největším dovozcem ropy na zeměkouli, pokud započala obchodovat za svou měnu, dolarové obchody a kontrakty postupně doběhnou a dříve či později vytvoří značný přebytek Petro-Dolarů a obrovskou poptávku po Petro-Yuanech.

 

 

Jaký dopad to na světovou ekonomiku bude mít, můžeme jen spekulovat, kdo tomu bude nakloněn a kdo tomu bude bránit je vcelku jasné, jde o střed někdejších světů Východ vs. Západ, těch pár přeběhlíků na světovém kolbišti mnoho neznamená, obzvláště když si uvědomím, že jejich vliv je silně přinejmenším vyvážen seskupením BRICS.

Otázkou zůstává, zda proběhnou akce větší jak dvojčata, větší jak likvidace Iráku a dalších států v této oblasti, ale také otázka, je všechno jenom náhoda?

Dnes

Dnes již víme, že 8. května 2018 USA odstupují od jaderné dohody s Íránem, Donald Trump se snaží obnovit sankce a přinutit k tomuto kroku za každou cenu zbytek světa, zatím jsou poslušné pouze státy koalice

Ekonomický třesk ?

Ropa letí nahoru, Asijské státy řeší případnou náhradu za Iránský výpadek, Rusko a Čína drží dohody a tlak na pád dolaru se nenápadné, ale trvale zvyšuje, co asi bude následovat?

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz