Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
 

Úvod

Po sérii článků Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, první záříový týden Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, rekapitulace posledního srpnového týdne Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, poslední srpnový týden. Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, víkend 26. srpna Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, Hradiste pod Vratnom bez HQQF? Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, Hradiste pod Vratnom Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí 11÷22. srpna 2012 Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, měření HQQF vs. HYPA Plně symetrický předzesilovač HQQF-55-550K Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí 21÷22. července 2012 Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí 14÷15. července 2012 Řízené připojování a odpojování reproduktorů HQQF-55-220 Limitace, saturace a způsob jejího řešení Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí věnované problematice Hi-Fi zesilovačů v provedení HQQF Topologie Federmann se můžeme podívat na jeden z finálních výrobků, těsně před jeho dokončením.  

 

 

.
.

 

Zakázkové sestavení

Zesilovače HQQF umožňují sestavení dle přání zákazníka, čímž vznikají naprosto unikátní konstrukce a zákazník se nemusí přizpůsobovat zařízení, ale naopak zařízení se přizpůsobí potřebám uživatele.

 

Koncové zesilovače

Koncové stupně mohou být na napětí až do cca 90±, zesilovač lze sestavit jako monoblok či duál, stereo případně v můstkovém provedení. Zesilovač může být v symetrickém či nesymetrickém provedení.

  

Předzesilovač

Zesilovač lze doplnit předzesilovačem, který je rovněž plně symetrický, vybavený korekcemi s potenciometry či přesnými přepínači a vlastní volbou zdvihu až do hodnot přes ±20dB. Předzesilovač rovněž skýtá možnost nastavitelného zesílení a to až do hodnoty +30dB či jinak, nechybí ani možnost předzesilovač úplně vyřadit a používat pouze koncový stupeň.

 

Mechanická konstrukce

Mechanická konstrukce je neuvěřitelně pevná a kompaktní, zaručující dokonalý odvod tepla a značnou mechanickou tuhost, přesazení bočnic dokonale chrání všechny ovládací prvky a konektory na předním i zadním panelu, zesilovač lze bez obav z poškození na rovném terénu postavit na čelní či zazní stranu, nechybí ani potřebný popis všech prvků.

 

Optimální úroveň

Stylové VUmetry zaručují trvalou kontrolu optimální úrovně v každém kanálu, indikátory špiček jsou realizovány tak, že indikují úroveň o více jak 6dB dB před možným přebuzením v případě regulátoru hlasitosti na maximum. Samotný regulátor hlasitosti je realizován motorovým potenciometrem, což umožňuje dálkově ovládat stav vypnutí a zapnutí, ale také hlasitost.

 

Pohled na zesilovač HQQF před jeho zakrytováním

 

 

 

Diskuse

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz