Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

 

Úvod

Jak bylo napsáno v článku Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, Hradiste pod Vratnom: "Zdánlivě začarovaný a neřešitelný bludný kruh, ze kterého je jen jediné východisko, opakovaně vyzvat konkurenci zesilovačů HQQF k přímému poslechovému srovnání. Pokud byl původní záměr dva roky starého diskusního vlákna Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí odpůrci důmyslně bojkotován a blokován, nezbývá než přikročit k dalšímu vstřícnému kroku. Přes Pavlem Dudkem před rokem psané výhružné texty na adresu Hradiste pod Vratnom na slovanetu směrem k mé osobě, jsem si dovolil osobně dopátrat a oslovit organizátora letošního setkání, a uvidíme zda-li je zájem o poslechové srovnání zesilovačů opravdový či jde jen o neustále přiživovanou bouři ve sklenici vody, se soustavnou snahou odvádět pozornost, od probíhajících poslechových testů zesilovačů HQQF a jejich vítězného tažení." 

 

Odpověď z Hradiste pod Vratnom

Organizátoři akce byli mým jménem osloveni a jménem zde nejmenovaného organizátora se velmi slušně a diplomaticky omluvili s odůvodněním, že nejde ani tak o poslechovou jako o společenskou akci a prezentace HQQF by nemusela být v souladu s tradicí a společenským významem této akce.

 

 

Závěr

Je zřejmé, že konkurence zesilovačů HQQF dnes seskupená převážně kolem Slovanetu se diplomatickou cestou vyhnula přímému porovnání, po kterém tolik volají a kterého se zároveň tolik bojí a důmyslně se mu všemi prostředky brání. Není ani divu, že se zuby nehty brání, aby jim jejich miláčky převálcoval, tolik pomlouvaný a haněný Federmannův zesilovač HQQF, pro ně na tak společensky významném místě, jako je Hradiste pod Vratnom, kde se sami mezi sebou chodí pravidelně předvádět a chválit.

Takto hromadná společenská porážka by zřejmě nebyla pro mnohé vůbec myslitelná, proto i z preventivních důvodů je takovému střetu vhodné zabránit. Zde nezbývá, než abych uvedl i význam závěrečné části omluvného emailu psaného jménem zde nejmenovaného organizátora, který věří, že dojde k poslechovým testům při jiné vhodnější příležitosti.

Zesilovače HQQF se vyrábějí na přání zákazníka, jsou mu sestavovány na základě jeho vlastních požadavků a kus od kusu se může více či méně lišit, i v tom jsou zesilovače HQQF naprosto unikátní. Pro příští poslechové setkání je možné se setkat, ne s prototypem ale s některou z prodejních verzí zesilovačů HQQF.

 

Diskuse 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz