Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
 

Předmluva

Snad názvem Pomsta „Mistrů“ by se dal nazvat poslední týden. Již jsem si musel zvyknout na velmi časté, nečestné a špinavé útoky, lidí o kterých bych se jinak ani nezmínil, ale vývoj posledních dní situaci poněkud změnil a opět vyhrotil.

Připomínáme si 20. výročí sametové revoluce, probíhají různé vzpomínkové akce. Vidím to jako dnes, když se v pohnuté době psaly otevřené dopisy, lidé se báli, ale měli natolik cti a hrdosti, že se dokázali podepsat a nést za zve činy i zodpovědnost.

Doba, jak se dnes prezentuje, byla plná udavačů, práskačů a donašečů a nebylo lehké se pod cokoliv podepsat. Začínalo se blýskat na lepší časy a lidé v očekávání lepších zítřků vykročili do nové doby. 

 

Úvod

Po dvaceti letech demokratického vývoje by se dalo očekávat, že budeme o krůček dále, ale jak občas říkám, zdání klame. Posledních 20 let bylo poznamenáno značnou globalizací, nástupem IT technologii a obrovským rozvojem internetu, který krom velkého informačního přínosu skýtá i jistou míru anonymity.

Právě anonymita je to co dodává mnohým odvahu, aby se prezentovali a zvedali si svou hladinu adrenalinu na úkor druhých. Sprostota, vulgarita a nesnášenlivost se stále více šíři po internetových stránkách a Internet, který na jedné straně lidi sbližuje, tak na druhé straně slouží jako nástroj, který pomáhá budovat nové zdi mezi lidmi, mezi komunitami, mezi jednotlivými společenstvími.

Internet má však i další funkci, která je mnohem nebezpečnější jak udavačství a donašečství starého režimu. Možnosti internetu dovolují mnohem více, psát naproste lži a pomluvy, lidem znepříjemňovat život a následně pozorovat, jak se situace vyvíjí, tím se podporuje zbabělost a někteří lidé se začínají chovat mnohem hůře než největší špinavci starého režimu. 

 

Ne jen udávat, ale i všemožně škodit!

Takto by se dal charakterizovat dopis, který byl zaslán na vedení školy. Nebyl to první dopis, ty předchozí již šetřila na můj podnět a stále šetří Policie České Republiky. Naše zákony jsou však takové, že trestným činem se to stává až nad vznik určité přímé škody.

.

 

Autor se samozřejmě, stejně jak v případech předchozích podepsal, ale svou identitu neprozradil. Prostě zbabělost na jedné straně a odvaha být schován za anonymitou na straně druhé nezná meze. 

 

Odbornost

O odbornosti se těžko diskutuje s člověkem, který se neumí ani podepsat svým jménem a adresou. Co je však mnohem horší, bere si do úst i studenty a školu. Vůbec neví co učím a kdy učím, vůbec neví jakou práci dělají studenti. Prostě jen sprostě lže a vymýšlí, jak by co nejvíce mohl škodit.

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X, jsou řádně celosvětově registrované stránky, navíc v celosvětovém rejstříku periodik pod číslem  ISSN 1803-733X. Jak udávají mezinárodní zákony a zvyklosti, nechybí v záhlaví ani text „Stránky vydává Ing. Bohumil Federmann“ a „Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.“. Jakékoliv dotazy a podněty je zapotřebí podávat dle celosvětových zvyklostí jejich vydavateli. 

 

Programy

Anonym schovaný za jméno Ing. Josef Kunc, Brno se neumí podepsat svým jménem, ale neumí ani otevřít odkazy na diskusním fóru, kde je odkaz na domovskou stánku a další, věnované programům MC a SPICEkompatibile. Zde byl v diskusi dostatek prostoru aby své názory vyjevil i ostatním.  Více snad v diskusi k tomuto článku. 

 

Autorský zákon

Anonym schovaný za jméno Ing. Josef Kunc, Brno se neumí podepsat svým jménem, ale neumí ani přečíst jednotlivé články a diskusi k nim, či kliknout na odkaz Autorský zákon na pravé straně, který odkazuje na text věnovaný právě této problematice. To však anonymovi nebrání, aby se jakýmkoliv způsobem snažil dále škodit. 

 

Závěr

Je velká škoda že se odborná neznalost a osobní odvaha nahrazuje jen zbabělostí a snahou někoho poškodit. Jak je vidě z dopisu, pracuji ve školství, nikdy jsem se jako učitel nepředstavoval, ale útoku na mou profesi bylo již nepočítaně.

Pomáhám mladým lidem na počátku jejich životní kariery, každý s odstupem času ví kolik jsem jej naučil a kolik ne. Můj web vznikl původně jako pomoc při maturitních pracích, což je pouze práce navíc.

Zde je to však o něčem zcela jiném, přirovnal bych to asi takto:“ kde nemůže čert, nastrčí ženu“, „kde nestačí znalosti "Mistrů", napíše se anonym“!

 

Memento   

Tento článek nechť slouží jako důkaz toho, kam až může zajít lidská zášť nesnášenlivost a zloba, ale také jak důmyslně dokážou 20let po revoluci někteří „Mistři“ hájit své ekonomické zájmy před případnou konkurencí či jiným pohledem.

 

 

Diskuse

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz