Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

  

Úvod

Moduly zesilovačů HQQF-55-506W-5-1 jsou vybaveny snímáním ss složky a kontrolou pomocného napětí, které slouží k řízení modulu inteligentního řízení napájení HQQF-55-200, jež bezpečně odpojí napájecí napětí a tím ochrání jak reproduktory, tak samotný zesilovač. Nejenom zesilovače HQQF mohou při zapnutí či vypnutí vydat sic výkonově nevýznamný, avšak slyšitelný nelibozvučný pazvuk, pro ty kteří se chtějí i tohoto rušivého projevu zbavit je určen modul řízeného připojování a odpojování reproduktorů HQQF-55-220.

 

 

 

 

Schéma zapojení

   

 

 

 

 

Popis funkce

Jde o značně univerzální zapojení, které je řízeno napájecím napětím zesilovače. Při zapnutí zesilovače je vhodně nastavena časová konstanta o kterou je připojení reproduktoru za dosažením nastaveného napětí opožděno. Při vypnutí zesilovače, reaguje relé na pokles napájecího napětí a reproduktor odpojí dříve, než napájecí napětí poklesne pod stanovenou mez. Obě meze jsou nastaveny individuálně, dle toho či onoho zesilovače. 

 

Závěr

Jde o jednoduchý, vysoce spolehlivý obvod, který připojuje a odpojuje reproduktory v čase, kdy jsou napěťové poměry na zesilovači dostatečně ustáleny. Jako doplněk je vyveden konektor, který lze využít pro odpojení reproduktorů v případě ss složky, či využít k jinému účelu.

 

 

Diskuse

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz