Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

 

Úvod

Bývá zvykem rekapitulovat starý rok a dávat si předsevzetí do roku nového, není tmu jinak ani na přelomu roku 2012/2013. Mnozí předpovídali na 21.12.1012 Konec světa, ti rozumnější však věděli, že nic takového jen tak nenastane.

 

 

 

Jako vánoční přání jsem zaslal text "Klid, pokoru, pokoj a nenásilí, alespoň v době vánoční, oslavu přežití konce světa moc nepřehánějte a ve zdraví si svátků užívejte, no a do Nového roku, snad jen to nejlepší přeje B. Federmann s rodinou" k němuž jsem přiložil obrázek, ale málokdo již ví, že jde o obrázek vůbec prvního tranzistoru, který byl kdy vyroben.

 

65 let Tranzistoru

Čas vánoční je vhodný pro bilancování, připomenout si vůbec první tranzistor považuji za svou povinnost, neboť právě před pěti roky měl Tranzistor šedesáté narozeniny, o kterých jsem jako jeden z mála napsal. Pět let uplynulo jako voda a dne 16. prosince uplynulo právě 65 let od 16. prosince roku 1947 kdy se stránky odborného tisku začaly plnit zprávami o prvním funkčním tranzistoru, který v Bell Telephone Laboratories sestrojili výzkumníci John Bardeen (1908 - 1991), William Bradford Shockley (1910 - 1989) a Walter Houser Brattain (1902 - 1987) US Patent #02569347.

 

Milníky HQQF roku 2012

Zde se nezbývá než připomenout několik konstrukcí, které bylo v tomto roce realizovány a jsou mezi těmi, které lze zveřejnit:

 

Maturitní práce

HQQF zesilovač vyráběný jako maturitní práce, byl popsán ve textu Galerie maturitních prací

 

 

Zesilovač HQQF

Zesilovač byl popsán ve textu Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí, HQQF se představuje

 

 

.
.

 

 

 

 

 

Předzesilovač byl popsán ve textu HQQF 12vstupý předzesilovač se představuje, aneb Tranzistorový zvuk, čas otázek a odpovědí

 

 

 

 

 

Hybridní zesilovač HQQF

Zde nesmíme opomenou hybridní zesilovač, který byl popsán ve textu Hybridní zesilovač HQQF-55-511W realizace a je dostupný na  audiodiy

  

 

 

 

 

Vize HQQF do roku 2013

Zde je to velmi jednoduché, neboť se staly dostupnými nové obvody a hlavní vývoj se bude ubírat následujícími směry.

 

Zakázková výroba

Zakázková výroba jak ji známe z dob minulých, jde o řešení zesilovačů, přesně na míru zákazníka, přesně jak jsou zde uvedené čtyři příklady, tři zesilovače a jeden předzesilovač.

 

Vyšší rychlost nižší šum

S novými obvody se hranice možného stále posouvají tím je další zvyšování rezervy zisku na 100kHz, neboť lze použít vhodnější OZ, jak již bylo zmíněno v článku HQQF-55-506W_SULN, aneb ultra rychlé a nízko šumové provedení zesilovače řady HQQF-55-506W

 

Optické vstupy

Dalším významným milníkem toku 2013 bude možnost použití optických vstupů, zesilovač či předzesilovač již nemusí být připojen metalickým vedením s nutností řešení zemních smyček, ale nastal čas připojovat zařízení pomocí optických vláken.

 

Osamocenost a samostatnost

Jde o velmi významnou část strategie HQQF, neboť odborný náskok a to jak v obvodovém tak mechanickém řešení je natolik velký, že konkurenční weby doslova bezhlavě zametají všechny stopy, aby se tyto informace nedostaly k jejich čtenářům, čímž škodí převážně sobě. Hi-Fi svět má dostatek svých vlastních čtenářů, 99,9% odborné komunikace se děje neveřejnou cestou, tímto se Hi-Fi svět řadí spíše k profesionálním výrobcům, ale cestu k široké veřejnosti nechává stále otevřenou.

 

Hi-Fi svět se příliš nevšímá různých periodických kampaní, o kterých informuje jen tu a tam, jde spíše cestou tvořivosti a v následujícím roce tomu nebude jinak, odborná stránka, mechanické provedení i návštěvnost se bude konkurenčním webům zřejmě neustále vzdalovat, konkrétní připravované konstrukce zůstanou ještě chvíli pod pokličkou a vybrané zůstanou navždy neveřejné.

 

 

Diskuse

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz