Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

 

Úvod

Církevní restituce jsou horké téma dnešních dnů, prolomující se přes Benešovy dekrety snad až někam do pobělohorské doby. Názory se různí, fakta se popírají či tutlají a státní schodek se zvětšuje. Podívejme se po internetu co se všechno kolem církevních restitucí děje a kolik nám toho media tak trochu tají a co všechno si ještě necháme líbit, abychom to později i s úroky zaplatili.

 

Lenka Procházková: Boj o katedrálu sv. Víta, církevní restituce jsou nezákonné, trestní

  

 

Lenka Procházková: Boj o katedrálu sv. Víta, církevní restituce jsou nezákonné, trestní oznámení na premiéra Nečase a jeho kabinet  

 

 

Nečasovi hrozí 8 let vězení za tzv. církevní restituce

 

 

Nečasovi hrozí 8 let vězení za tzv. církevní restituce. Spisovatelka a novinářka Lenka Procházková podala na premiéra Petra Nečase (ODS) trestní oznámení pro porušení povinností při správě cizího majetku a vlastizradu v souvislosti s převodem veřejného majetku církvím pod zavádějícím označením vyrovnání s církvemi. Varovala i prezidenta Václava Klause, že případným podpisem zákona o převodu tohoto majetku cizímu státu se zřejmě dopustí ústavní velezrady.

 

Trestní oznámení na kardinála Duku - Lenka Procházková, církevní restituce

 

 

Spisovatelka Lenka Procházková podala již druhé trestní oznámení, tentokrát na kardinála Dominika Duku a další neznámé pachatele ve věci projednávaného zákona o církevních restitucích. Podle jejích slov nemá církev na požadovaný majetek nárok; toto přesvědčení opírá o záborový zákon pozemkové reformy z roku 1919 a zákon o revizi první pozemkové reformy z roku 1947. Podle spisovatelky tedy to, co následovalo po únoru 1948, nebylo zabíráním, ale důsledkem zákona přijatého ještě demokratickou vládou.


Procházková dále kritizuje nadhodnocení majetků, které mají být církvi nahrazeny. "Mezi slovem restituce a slovem dar je velký rozdíl. Chce-li vláda a parlament darovat církvím, a především té římskokatolické, nemovitý majetek v hodnotě 75 miliard a k tomu nás všechny zavázat ke třiceti letům splácení dalších 59 miliard plus inflace, což překročí 90 miliard, a přitom tvrdit, že se jedná o restituce z dob totalitního režimu, pak je to lež," uvedla dále Procházková. 


"Doufám, že medializace mých kroků přispěje k tomu, aby poslanci a senátoři zpozorněli a začali se zajímat o znění zákonů z roku 1919 a 1947. A aby především požadovali soupis majetků, které mají být novým zákonem převedeny na církve, jinak nemohou o zákoně hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Můj čin byl takový osamocený výstřel do tmy. Podporu veřejnosti sice cítím, ale tato situace chce spíš činy než vyjadřování podpory...


Představitelé římskokatolické církve již nyní veřejně prohlašují, že se chystají se získanými nemovitostmi, nejen budovami, ale i pozemky, obchodovat. Z dopisů a e-mailových zpráv, které každodenně dostávám od občanů, je zřejmé, že o budoucí církevní nemovitosti je značný zájem i mezi politiky a jejich příznivci. Z mého pohledu se tedy jedná o další tunelování, které má být legalizováno zákonem. Mně už Česká republika přijde jako mršina, ze které se rvou poslední kusy. "

 

 

Církevní restituce song (The Tačud Band: Píseň spokojeného faráře)

 

 

Katolická církev a současná vláda můžou slavit! Společně si odsouhlasili krádež 1% pozemků a majetků ČR a přes 50 miliard korun (v době splacení to bude kolem 90 miliard). Takhle nějak asi bude teď vypadat kázání v kostelech...

 

 

Occupy Praha - Diskuze s Lenkou Procházkovou o vývoji kolem církevních restitucí - 30.5.2012

 

 

Occupy Praha je součástí celosvětového hnutí nespokojenosti se současným celosvětovým zřízením, které se šíří od New Yorku dále.

 

Přední právníci UK: církevní restituce jsou zlodějina

Na nedávno proběhlém semináři v Poslanecké sněmovně vystoupili přední odborníci na ústavní právo, historici a další a velice ostře odsoudili, současný návrh na církevní “restituce“. Vyvrátili i mnoho lží, kterými se hlavně katolická církev a její exponenti, velmi špatně simulující, že hájí zájmy státu - Nečas, Kalousek, Schwarzenberg, Hanáková, její náměstek Mikeš a mnoho Bendů a Bendových, ohání. Doporučuji přečíst si pozorně článek v Literárních novinách: Suverenita státu nežádoucí  od spisovatelky Lenky Procházkové. Video ze semináře:

 

 

 

Závěr

Jak je vidět, i církev dokáže jít s dobou, kdy se Stát rozkrádá na všech stranách a pěkně odshora a ve velkém, drobní zlodějíčci se kriminalizují a těm velkým se žehná, jak se říkalo za starého režimu, kdo nekrade okrádá rodinu, ale jak to nazvat dnes, snad moderní způsob podnikání, to je ten tržní mechanismus, urvi co můžeš? 

 

Diskuse

 

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz