Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Právě takovou otázku si v dnešních dnech klade řada odborníku a jejich názory jsou diskutovány na mnoha serverech, některé české média čekají spíše na postoj angloamerických médii, po zprávách kde české media psali o prodeji AMD Fab36 a Fab38 do konce kvartálu, hospodářském výsledku jako krachu či poslední snaze Hectora Ruize o záchranu AMD, by to zřejmě byl příliš velký obrat.

   

Jiné servery však informovali i o pokračování Fab4X  o vynikajícím základu pro kancelářskou a mobilní platformu a aktualizovaných plánech AMD či antimonopolním tažení AMD proti Intelu.

 

 

Dnešní zprávy oznámily zahájení již dávno avizované testovací výroby, kde AMD a TSMC již před rokem podepsalo dohody o vzájemné spolupráci, které se nyní začínají naplňovat.

AMD vyrábí vyspělejší technologii než konkurenční Intel SOI, TSMC je významným výrobcem polovodičů, u něhož se realizuje výroba čipů společností ATI, Nvidia, VIA, Conexant, Marvell, a řady dalších.  SOI technologie může přitáhnout i společnost Microsoft, která hledá partnera pro výrobu svého procesoru "Valhalla".

 

  

Je více než pravděpodobné že příští podzim již uvidíme od TSMC první AMD Fusion procesor (CPU + GPU) vyrobený 45, 40 či dokonce 32nm výrobním procesem a SOI technologii. Pokud by se přidala ještě společnost Microsoft, rázem by se mohlo TSMC společně s AMD stát nejvýznamnějším výrobcem i procesorů.

 

  

Zdroj: TSMC, TG Daily

 

L

Nejnovější

Copyright © 2021 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz