Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Na poli serverových procesorů má AMD stále značné rezervy, výrobci serverů jen zřídka a ztěžka staví více procesorové sestavy, než umožňuje konkurenční platforma Intelu, čímž si Intel stále drží své postavení. Naopak Intel hrozí svým nejdéle víjeným procesorem Nehalem, který by měl mít 6 či 8 jader, na což společnost AMD reagovala změnou ve svém výrobním sortimentu na příští roky.

     

pdf

 

AMD se rozhodlo poopravit svou vizi budoucích serverových procesorů a staví proti platformě Intelu dostatek odlišných čipů, kterými jsou Barcelona, Shanghai a Istanbul ještě na patici F, dále pak Sao Paolo, Magny Cours a po dvou provedeních Sandtigeru a Montrealu pro patici G3, všechny již vyráběny 45nm a následně 32nm výrobním procesem.

 

pdf

  

pdf

Nově by se měla objevit patice G3 s 1305 vývody, ale také spojení čtyř patic G3 s označením G34, které umožní extrémně široký 1024bit. přístup k DDR3 pamětem. Patice G3 taky přinese již slibované čtyři HyperTransporty 3.0 a provedení G3MX s dvojnásobnou šířkou pásma RDIMM DDR3.

 

 

Zdroj: PC Watch

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2021 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz