Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Společnost AMD doplnila již v pořadí čtvrtou žalobu na svého konkurenta společnost Intel, pro porušování antimonopolních zákonů.

  1. První spor byl veden v Japonsku s konečným verdiktem "Intel je vinen ..."
  2. Druhý spor byl veden v Jižní Korei se stejným verdiktem soudu "Intel je vinen ..."
  3. Třetí spor u EU zatím pokračuje a společnosti Intel hrozí pokuta do výše 3,2mld.USD
  4. Pokud v prvních dvou sporech padly tresty v řádu desítek milionů dolarů, ve sporu třetím se jedná již o miliardy a ve sporu čtvrtém, vedeném u federálního okresního soudu pro věci civilní a trestní v Delaware, se jedná již o 60mld. USD.

 

 

Společnost Intel ostře odmítala předchozí obvinění, ale společnost AMD dále doplnila a upřesnila a rozšířila svou žalobu:

  • Zdánlivě velmi kvalitní Intelův kompilátor zcela záměrně vykonával s procesory AMD zbytečné operace, které uměle snižovaly výkon procesorů AMD Opteron, například.
  • Intel záměrně manipuloval s benchmark standardy, tak aby zvýhodňovaly Intel procesory, za tímto účelem vytvořil i nový standard BAPCo.
  • Společnost Intel upravovala další technické standardy, tak aby poškozovaly konkurenci, například standard JEDEC pro DDR3, neměla pro Intel zcela žádný význam a byla cílena pro znemožnění komunikace již funkčního řadiče pamětí integrovaného v procesorech AMD.
  • Společnost Intel šla tak daleko, že dohody se společností Skype umožňovaly konferenční hovor pro deset PC s procesorem Intel, ale pouze pět PC s procesorem AMD.
  • Zásahy byly i u certifikátu pro Vista Capable, kde by většina čipových sad Intelu neprošla, tak se nároky dodatečně snížily.
  • Výčet dále pokračuje dlouhou řadou dalších obvinění.
 

Zdroj: EDN, New York Times

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz