Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

AMD bojuje s hospodářským výsledkem, kterému většina laiků nerozumí, nejmenované servery vysvětlují hospodářskou ztrátu jako špatné hospodaření a výrobní problémy, dokonce jdou až tak daleko, že si dovolují tvrdit, že AMD ještě tento kvartál své továrny prodá. AMD si mezi tím nepozorovaně vylepšuje své pozice pro přímý duel na 45nm výrobním procesu.

 

 

AMD továrnu Fab30, která vyráběla starší technologií 20.000 křemíkových 200mm desek měsíčně v uplynulém roce v klidu účetně zlikvidovalo. Následně za nemalé prostředky budovy Fab30 přestavilo a vybavilo do podoby nynější Fab38, která se pomalu chystá začít chrlit stejný počet křemíkových desek měsíčně, ale již s průměrem 300mm.

 

 

Jak potvrdil sám prezident a ředitel akciové společnosti Dirk Mayer, Fab38 je připravena vyrábět 45nm výrobním procesem a menším, namísto někdejšího 90nm a většího výrobního procesu, čímž dojde ke značnému navýšení výrobních kapacit společnosti.

 

 

Od léta započne zkušební výroba architektury AMD K10.5 a od 4. Q. 2008 se dočká AMD Opteron a AMD Deneb plné produkce právě v "nové" Fab38, počátkem příštího roku se dočkáme architektury AMD Buldozer, nejdříve ještě vyráběným 45nm výrobním procesem a později 32nm výrobním procesem.

 

 

  

 

AMD ve snaze zefektivnění výroby a lepší pozici na trhu neopomnělo dovybavit Fab36 pro výrobu 45nm výrobním procesem, ale rovněž pokračuje v nutných personálních změnách, kde dojde postupně ke snížení počtu zaměstnanců až o 10%.

 

 

 

Prezident a ředitel akciové společnosti Dirk Mayer taky říká, že největší problém společnosti AMD stále zůstává nedostatečná výrobní kapacita a tedy nedostatek továren, které má AMD v současné době pouze Fab36 dokončuje Fab38 a dále je ve hře továrna v New Yorku, kterou známe pod Fab4X.

 

 

 

Jenom připomenu že: 

  1. Stát New York AMD předložil nabídku ve výši 1,2 miliardy USD na dotacích a daňových úlevách.
  2. AMD by v nové továrně mohlo zaměstnávat 1.200 lidí.
  3. AMD má čas odpovědět na nabídku Státu New York, až do července 2009.
   

 

Zdroj: MyDrivers En, MyDrivers, AMD, PC Pop En, PC Pop

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2021 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz