Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Intel Atom přichází jako ekonomický tahoun Intelu, je namířen do všech energeticky úsporných platforem, kde dlouhou dobu tvrdě pracovala pouze společnost VIA Technologies. Není divu, že se tato malá společnost může cítit ohrožena a její již tak velmi malý prostor na trhu by snad měla převzít společnost Intel.

 

 

Vývojové trendy

Skutečnost je však poněkud odlišná, svět IT stále méně stojí o nadprůměrné výkony, kterých začíná být dostatek, naopak roste poptávka po energeticky a rozměrově nenáročných zařízeních. Lze tedy říci, že VIA Technologies velmi citlivě odhadla budoucí potřeby trhu, sic nevýznamná a malá má své postavení na trhu a hlavně zkušenosti.

 

 

 

Charakteristika

Procesor VIA Isaiah s FSB až 1333MHz, L1 cache pamětí 16way 64 kB a L2 cache pamětí 16way 1 MB si vůbec nestojí špatně, jde taktovat až na 2,2GHz, mimo to nalezl i spojence u Nvidie, která má tyto procesory podporovat svými čipovými sadami.

 

 

 

  

Testy

Konečně se objevily i první srovnávací testy tohoto procesoru, zůstává otázkou, jak si povede nepatrná firmička proti své konkurenci, zda rozhodnou vlastnosti procesorů či ekonomický potenciál jejich výrobců.

 

  

Video

 

Zdroj: VIA Technologies pdf, VIA Technologies, Eee PC News

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz