Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

Jak bývá nejenom v českých IT médiích zvykem, příchod čehokoliv nového, ohlašují dohady a spekulace, není tomu jinak ani s příchod nového OS od společnosti Microsoft.

Některé české média tvrdí, že " Microsoft zpřístupnil vybraným testerům první a jedinou beta-verzi svého nového operačního systému Windows 7."

Právě proto jsem si dal tu práci a provedl opětovnou instalaci OS Windows Viena - Windows 7, který již téměř tři měsíce používám a   více se vám pokusím první zkušenosti přiblížit.

  

Fakta o původu

Microsoft zatím nezpřístupnil žádným vybraným testerům první a jedinou beta-verzi svého nového operačního systému Windows 7!

Společnost Microsoft dlouhodobě připravuje nový OS Windows Viena,  čili Windows 7, jehož vývoj prochází dlouhou řadou revizí, sestavení (build). Tu a tam se však stane, že některá revize unikne do širšího IT světa, aniž by byla posvěcena společností Microsoft.

Každá taková uniklá revize se samozřejmě šíří nelegální cestou a již se spekuluje, pokud ji někdo zveřejní, pak prohlašuje, že právě on je ten jediný a vyvolený... Ale opak je pravdou, většina takto uniklých kopií, není řádně registrována, jejich zveřejnitel k tomu nemá často ani možnost a platnost je omezena na pouhých 30 dnů.

 

Pohled na nový OS Windows Viena,  čili Windows 7

Základem je Windows Vista, mnohé funkce jsou obdobné, přibývá DirectX 11, systém si již lépe v režimu spánku poradí s 8GB RAM, je dostatečně stabilní, ovladače používá v kompatibilitě stejně dobře jak Windows Vista, bylo rozšířeno hodnocení hardware.

Windows 7 používá IE 8.0 Beta II, který je srovnatelný s IE 7.0, není žádných problému s jeho funkcí, je mnohem přehlednější a ovládání je intuitivnější.

Windows 7 lze instalovat jako upgrade staršího OS sestavení 6xxx, například Windows Vista, kde si vcelku dobře poradí s převodem na nový OS, upgrade starého OS například Windows XP již není možný.

 Lze instalovat i jako novou kopii OS s formátem HD, zde je zajímavostí, že při rozděleném disku, kde je na druhé části OS Windows Vista, není tato druhá část disku po formátu a instalaci z Windows 7 viditelná, naopak Windows 7 z OS Windows Vista viditelný je.

.

.

.

.

.

.

 

 

Legálnost a registrace

Windows 7 vyžaduje registraci u společnosti Microsoft, pokud se tak nestane a uběhne 30denní lhůta, pak se nejdříve vytratí tapeta obrazovky a systém je černý, stále však OS funguje, rozsah omezení jsem příliš nezkoušel, ale pracoval jsem na něm cca další měsíc, celkově testuji Windows 7 třetí měsíc.

Pro skutečné a dlouhodobé Beta-testery společnosti Microsoft je registrace nového OS velmi jednoduchá, postačí aby použili svůj stále platný klíč, který jim společnost Microsoft přidělila při testování OS Windows Vista pre-Beta 2.

.

.

.

.

.

.

 

 

Termín první testovací verze

Nechci se moc řadit do fronty spekulantů o vypuštění první testovací verze nového OS Windows Viena,  čili Windows 7.

Snad bude uveden na veletrhu CES, který se koná v Las Vegas od 8. do 11. ledna, či  v jeho předvečer 7. ledna. 2009, kde jej uvede při svém keynote Steve Ballmer.

Konečné uvedení Windows 7 lze očekávat až v průběhu roku 2010, do té doby se bude stále testovat a ladit, není tudíž žádného důvodu pro speciální a jedinou Beta-verzi Windows 7.

 

 

Zdroj: TweakPC

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz