Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Úvod

K napsání tohoto textu mne vadlo neustálé hledání a současné popírání mnohých faktů. Napsání textů Poslech vs. měření, aneb Tranzistorový zvuk a Poslech vs. měření, aneb Tranzistorový zvuk, podruhé vyvolalo jisté reakce, které by neměly zůstat nezadokumentovány.

 

CZECHAUDIO

Podívejme se na "CZECHAUDIO – společnost pro šíření technických znalostí v oblasti audiotechniky" a zaměřme svou pozornost na její významné osobnosti, na jejich technické a odborné poznatky, znalosti a některé významné postoje.

Podívejme se, jak "CZECHAUDIO – společnost pro šíření technických znalostí v oblasti audiotechniky" využívá nejmodernějších poznatků vědy a techniky, jak posouvá hranici dokonalosti a hlavně jak naplňuje obsah svého názvu a své poslání, které si dalo do svého názvu.

 
  

Václav Daněček alias danhard

Uznávaná osobnost, pozná sebemenší zkreslení, které nahání v řádu setin až miliontin %. Na "Setkání hifistů se zaměřením na stavbu a využití techniky pro reprodukci zvuku SÁZAVA 2009" se v hlavním tématu celého setkání věnoval "Koncepcí zesilovače s extrémně malým zkreslením".

 
 

Ale tentýž "Mistr" Václav Daněček alias danhard, který pozná zkreslení zlomky setin % a učí je hledat a poznávat ostatní, zcela prokazatelně nepozná zkreslení řádu 100%, není sluchem schopen rozpoznat sinusový tvar od obdélníkového, dokonce tvrdí, že není zcela žádného akustického rozdílu mezi takovými průběhy.

 

Tomáš Matoušek alias Sendy

Druhý z dvojce SuperHifistů, zabývající se zvukem a zesilovači, který společně s Mr Václavem Daněčekem vedl doplňkový program setkání, "elektronkové výkonové zesilovače pro začínající i pokročilé hifisty".

Dalo by se čekat, že Tomáš Matoušek alias Sendy bude člověk na pravém místě a neunikne mu žádné zkreslení a bude ctít High fidelity, tedy Vysokou věrnost akustického signálu a bude šířit technické znalosti v oblasti audiotechniky, stejně jak to má CZECHAUDIO ve svém názvu.

 
  

Ale tentýž "Mistr" Tomáš Matoušek alias Sendy, který pozná zkreslení zlomky setin % a učí je hledat a poznávat ostatní, snaží se oslovovat mladé a začínající Hi-Fi_sty, zcela prokazatelně nepozná zkreslení řádu 100%, není sluchem schopen rozpoznat sinusový tvar od obdélníkového, dokonce tvrdí, že není zcela žádného akustického rozdílu mezi takovými průběhy.

 

Závěr

Co říci či napsat k takovým "Mistrům" jako je Tomáš Matoušek alias Sendy a Václavu Daněčekovi alias danhardovi, jde o osobnosti aktivně vystupujícími na Elwebu, Audiowebu, HiFiSlovanetu, SvětuElektro a dalších webech, které se věnují audiotechnice.

Vyvstává otázka, jaká je důvěryhodnost těchto osob, ale i těchto webů, když se honí za tisícinami % zkreslení, ale současně tvrdí, že zkreslení řádu 100% není postřehnutelné. Věřte nevěřte Hi-Fi_stům! Možná jen některým.

 

Pavel Macura PMA

Situaci zřejmě nezachrání ani snaha Pavla Macury alias PMA, který v dobré víře o nalezení hranic slyšitelného zkreslení připravil další projekt zaměřený na tuto problematiku.

  
 

Aby měl takový projekt šanci na jakýkoliv úspěch, muselo by se najít několik jedinců, kteří by byli schopni poznat alespoň nějaký druh zkreslení! Pokud se projekt opře pouze o "Mistry" kteří nejsou sluchem schopni rozpoznat zkreslení řádu 100%, pak zůstane celý projekt jen v odborné rovině, popsaný mnoha nic neříkajícími čísly, bez jakékoliv návaznosti na poslechové vlastnosti a kvality jednotlivých zesilovačů. Přesto přeji hodně úspěchu.

 

 

Diskuse

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz