Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
 

Úvod

Stálé téma, které asi nikdy neskončí. Vždy bude co vylepšovat. Vždy se najdou příznivci té či oné topologie. Vždy se najde dost těch, kterým se to či ono nepovedlo a budou tu či onu topologii hanit.

Jak je v českých zemích zvykem najde se i mnoho těch, kteří budou jiné topologie zcela záměrně poškozovat a nemusí to být ani za účelem vlastního prospěchu.

 

AudioWeb

Web tvářící se velmi seriozně, ale zdání občas klame. Muže to být i Web, který preferuje své mecenáše a udělá vše v zájmu poškození jiných.

Jako hráz proti příznivcům Hi-Fi světa byly zřejmě vytvořeny následující rubriky.

 

 

Koutek hanby - zapojení zesilovačů, kterým je lépe se vyhnout  

Zdálo by se že jde o pomoc začínajícím a nezkušeným, mladým lidem, ale hned první vlákno je plné nepochopení neznalosti a možná i špetky nenávisti a zloby. Mr. konstruktéři ve většině případů neuměli zapojení realizovat, dopustili se mnohých chyb a nedokázali zohlednit rozdílnost použitých polovodičových prvků.

Zmatení vlastní neznalostí, kterou si nedokázali přiznat, ne tak uvědomit se snaží nalézt chybu někde jinde než mezi židlí a pájkou. Naprosto každé ze zde uvedených zapojení se dá bez velkých potíží zprovozuschopnit, ale ne v rukou těchto pánů Mr. Pak jim nezbývá než na všechny a všechno nadávat...

Nechci přímo napsat, že jde o snahu co nejvíce zapojení zdiskreditovat a připravit si tak půdu pro vylepšení vlastních ekonomických zájmů několika jedinců.

 

 

 

Síň slávy - spolehlivá zapojení zesilovačů, vhodná ke stavbě

Jak jinak, než po zdiskreditování všech možných zapojení, vyzdvihnout jen vlastní konstrukce, bez ohledu na to, že jde o velmi předražené a ne vždy vhodné topologie. O Mr. konstruktérech a jejich pojetí zesilovačů se na těchto stránkách napsalo více než dost.

 

 

Náhoda nebo promyšlená taktika

Audioweb vyvíjí v této oblasti značnou aktivitu, mnohým příznivcům Hi-Fi světa znemožnili přístup, aby nemohli uvádět některá fakta na pravou míru. Uvedené vlákna vznikají cíleně v době kdy se na Hi-Fi světě prezentují výsledky měření zesilovačů HQQF.

 

Vyvstává otázka je HQQF opravdu o tak velkou hrozbu pro ALDAX a DPA? Podívejme se na přehled  základních verzí zesilovačů HQQF-55-505W

 

 

Závěr

Zesilovače HQQF-55-505W a jejich různé varianty dnes dokážou pokrýt celý potřebný sortiment zesilovačů od levných až po ty nejnáročnější.

Zajímavým zpestřením jsou verze z korekcemi a možnost můstkového zapojení. Zesilovače HQQF-55-505W mají dostatečnou šířku pásma, velmi vysokou účinnost, vysokou spolehlivost a ve srovnání s konkurencí nízkou pořizovací cenu.

 Je jen otázkou poptávky, které verze se upřednostní a které se více či méně rozšíří. Topologii zesilovače HQQF-55-505W jsem vytvořil na základě mých dlouholetých zkušeností, ale doplnil jsem do konkrétního provedení plošného spoje poznatky těch, kteří neuměli mnohé zesilovače oživit a dotáhnout do zdárného konce. Právě proto je podstatná část filtračních kondenzátorů přímo na desce plošného spoje.

Zesilovače HQQF-55-505W netrpí nedefinovanými stavy při zapnutí a proto není nutné tento problém řešit opožděným připojením reproduktorů, jak je tomu u mnoha jiných topologii, atd...

 

 

Diskuse

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz