Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 
 

Úvod

Zesilovače řady HQQF-55-506W se již staly základem mnoha špičkových Hi-Fi sestav vybraných Hi-Fi příznivců a posluchačů kvalitního zvuku a věrné hudby. Konec světa s koncem Mayského kalendáře nenastal, naopak byla představena koncepce HQQF-55-506W_SULN, aneb ultra rychlé a nízko šumové provedení zesilovače řady HQQF-55-506W.

 

Součástková základna pro Hi-Fi zařízení se nevyvíjí příliš rychle, přesto lze vždy nějaký posun zaznamenat a není tomu jinak ani na počátku roku 2013. Prvky Topologie HQQF-55-506W_SULN posloužily ke vzniku dalšího kvalitativního kroku k dokonalosti, jímž je nepochybně Topologie Federmann v provedení řady HQQF-55-507W

 

 

 

 

Zapojení HQQF-55-507W

Obvodové zapojení Modulů Hi-Fi zesilovačů HQQF-55-506W doznalo podstatných změn v napájecí části, mající vliv na extrémně vysokou stabilitu při změně napájecího napětí a s tím související odstupy.

 

Dále je možno zapojení na přání zákazníka osadit mnoha druhy OZ, včetně ultra rychlého OZ s šířkou pásma přes několik GHz a šumem pod 1nV, což umožňuje tvořit naprosto originální zákaznické konstrukce.

 

Zapojení zůstalo plně symetrické, což umožňuje realizovat symetrické zesilovače i nesymetrické v invertujícím i neinvertujícím zapojení, jehož výhody budou vzpomenuty v závěru článku. Samozřejmě je možno zapojení dvou modulů provozovat i v můstkové verzi.

 

Mechanická konstrukce HQQF-55-507W

Mechanická konstrukce vychází z osvědčené konstrukce HQQF-55-506W s drobnými vylepšeními. Jako první provedení lze očekávat 10ti či 5ti párovou verzi u nichž bude upřednostňována přímá montáž na chladič bez použití hranolů. Zřejmě se v tomto provedení dočkáme i 2 či 3 párového provedení.

 

 

 

Závěr

HQQF-55-507W nejvyšší řada zesilovačů Topologie Federmann je vskutku unikátní konstrukcí 3. tisíciletí, dále posouvá hranice dokonalosti, zmenšuje již tak nízký šum, zvětšuje již tak značně vysoký odstup od rušivých napětí a skýtá šířku pásma až desítky MHz, následně staženou celkovou ZV, to vše pro extrémně velký rozsah napájecích napětí.

 

Konstrukce koncových zesilovačů HQQF disponují v základu, jak již bylo zmíněno, symetrickým vstupem který umožňuje jej využít či nevyužít a vše zapojit nesymetricky, potud společně s konkurencí, ale možnost přepínání invertujícího a neinverujícího zapojení se ukázala jako významná při poslechu různých hudebních žánrů z různé doby a význam obou možností je pro Hi-Fi obrovský.

  

Diskuse

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz