Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

V takovém duchu napsaný článek se objevil na serveru Info World. Autor si vzal na mušku serverové roadmapy výrobců procesorů AMD a Intelu.

Prezident a předseda představenstva společnosti Intel Paul S. Otellini přiznal již v březnu 2007 při rozhovoru pro investiční společnost Morgan Stanley, že je ostudou technologické zaostávání Intelu o čtyři až osm let za společností AMD, kde se společnost Intel zaměřila pouze na ekonomiku a zisky.

 

Dále Otellini, přiznává, že Technologie a topologie procesorů AMD Opteron jsou nedostižitelné, neboť se kontinuálně vyvíjí a nemají žádnou pevnou hranici, naopak procesory Intelu se opět dostávají do spirály navyšování jejich taktu a velikosti cache pamětí.

AMD Quad-Core Opteron ve dvou-paticovém serveru dosahuje rekordní výsledky v SPECweb2005, při ceně nižší o 41%, než Quad-Core Intel Xeon, dále následuje výčet dalších aplikací, kde je AMD@2,3GHz s 2MB L3 výrazně výkonnější než Intel Xeon@2,83GHz s 12MB L2.

Vše před příchodem nové architektury, AMD Shanghai, následně AMD Istanbul, AMD Magny-Cours a AMD Sao Paolo, které vždy přinesou navýšení výkonu a nižší spotřebu.

AMD plánuje velmi opatrně a cílevědomě na dlouhé roky dopředu s jasnou budoucností, kdežto budoucnost společnosti Intel je v serverové oblasti značně mlhavá a nejistá.

 

Zdroj: Info World

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz