Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Intel Developer Forum

19. srpna 2008 na Intel Developer Foru v San Franciscu se společnost Intel nechala slyšet na téma architektury Intel Larrabee. Pánové Larry Seiler a Pat Gelsinger se poprvé veřejně rozpovídali o budoucnosti architektury nových grafických čipů Intel Larrabee.

.

 

Larrabee by se měla objevit koncem roku 2009 říká Larry Seiler. Larrabee je vyvíjen v novém návrhovém středisku Digital Enterprise Group, Hillsborough v Oregonu, v současné době se intenzívně pracuje na samotné architektuře, čeká jej dlouhá řada emulací a simulací dodává Pat Gelsinger.

.

.

 

  

Sběr talentovaných lidí Intelu 

Současnému trhu grafických karet dominuje Nvidia s GeForce GTX 200 (GT200), která je rychle vytlačována AMD ATI Radeonem HD 4800 (RV770), který by se měl utkat s Intel Larrabee.

Larrabee, CPU a GPU architektura, která se na IDF dostává do popředí zájmu, těží s lidských zdrojů, které Intel soustřeďuje v novém návrhovém středisku Digital Enterprise Group.   Starší vedoucí inženýr grafických systémů Intelu Larry Seiler je bývalý pracovník ATI Technologies.

 

Softwarové změny procesoru

Společnost Intel se snaží značnou měrou stavit na možnosti softwarových změn konfigurace Larrabee, zjednodušeně by se dalo říci, že nová hardwarová podpora - DirectXxx by se dal doplnit hardwarově, obdobně ja nový BIOS u procesoru.

 

   .

.

.

Zvětšit

 

Larrabee má být rovněž zaměřen na desetinásobné navýšení výpočetního výkonu samotného procesoru  pro vědecké výpočty.

 

Larrabee získá vektorové řídící jednotky

Larrabee je postaven na klasickém CPU čipu a získá možnost zpracovávat klasické skalární operace. Skalární jádro X86 bude softwarově řízeno a bude moci kombinovat různé výpočetní mechanismy.

   .

 

 

 

Larrabee dostaten do vínku nový programovací jazyk "Ct"

  .

.

.

.

.

.

.

.

 

 

Larrabee má být vysoce efektivním grafickým čipem

  

.

.

.

.

.

.

 

 

  

Zdroj:  PC Watch

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz