Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Takto lze charakterizovat další super-vývoj, super-grafického-procesoru jakým by mohl být Intel Larrabee, který by měl disponovat nejenom 32jádry, ale taky neuvěřitelným výkonem 2Teraflop/s, vyráběn bude 45nm výrobním procesem, taktem 2GHz, při spotřebě 300Wattů, takové zprávy unikly na superpočítačové konferenci v Drážďanech.

.

 

40. Váročí

Společnost Intel se připravuje 18. července na své 40. narozeniny, společnost přijímá mnohé gratulace a sama se chce nejenom odvděčit, ale samozřejmě i pochválit, jak jinak než nějakou novinkou, která by zamíchala děním v IT světě a ukázala další směr vývoje společnosti, kterou by dle vedení společnosti měl být právě Intel Larrabee.

.

 

Závěr

Použití 14let starého jádra Pentia P54C, původně vyráběného 450nm výrobním procesem, pro grafické výpočty je chvályhodné a výkon 2Tflop/s je rovněž vynikající, ale ve srovnání se současnou G200, která má téměř 1Tflop/s při taktu 615MHz či RV770, která má 1,2Tflop/s při taktu 750MHz, v obou případech jsou GPU na větším výrobním procesu a mají menší spotřebu.

.

 

Troufl bych si tvrdit, že oběma společnostem postačí přejít na 45nm výrobní proces a dosáhnou při vyšším taktu na stejný výpočetní výkon aniž by navýšily současnu spotřebu.

Nehledě na skutečnost, že R700 od společnosti AMD již disponuje na frekvenci 750MHz výkonem 2,4Tflop/s při spotřebě cca 260Wattů.

 

Zdroj: Heise, DVHardware

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz