Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Radeon 4870 X2 v akci

Světové média se právě plní řadou testů nové AMD ATI Radeon 4870 X2, výsledky jsou více než dobré a potvrzují správný směr vývoje GPU, který společnost AMD zvolila, zároveň popírají texty spekulující na téma  existenčních problémů společnosti.

.

 

 

Nemá význam předkládat dlouhou řadu obdobných testů, proto zde naleznete pouze jeden a další naleznete nejen na serveru Driver Heaven.

.

 

AMD v Indii

Společnost AMD již dosáhla řadu významných pomyslných Met, její GPU RV770 jako první pokořila výkonovou hranici 1Tflop/s, superpočítač postavený na AMD Opteronech překonal jako první výkonovou hranici 1Pflop/s a dnes není problém mít v jednom PC grafický výkon 10Tflop/s.

 

Společnost AMD oslňovala Bollywood 2,0, tedy Indické sdělovací prostředky a kinematografii, svou novou řadou grafických karet ATI Radeon 48XX, včetně osmicestné multi-GPU technologie a spojení  čtyř grafických karet ATI Radeon 4870 X2 na jedné základní desce, kde souhrnný výkon dosahuje neuvěřitelných 10Tflop/s grafického či výpočetního výkonu.

.

 

Zleva stojí tiskový mluvčí AMD pro Indii pan Avinash Ramachandra, generální obchodní ředitel AMD pro Indii pan Deepanshu Sharma,  tiskový mluvčí AMD pan Chris Hook,  zakladatel a generální ředitel OTOY Jules Urbach, celkem vpravo stojí vrchní technologický inženýr AMD pan Raja Koduri, který odpovídal na dlouhou řadu otázek.

.

 

Závěr

Asijský trh je velmi významný, jen samotná Čína spotřebovává více než polovinu celosvětové produkce polovodičů, Indie se vydala obdobnou cestou a brzy předběhne, jak Ameriku tak EU. Jde o nové trhy, kde si každý výrobce své pozice teprve buduje, společnost AMD zde nenechává nic náhodě.

 

Zdroj: Tech Tree, Driver Heaven

 

L

Nejnovější

Copyright © 2021 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz