Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Člověk pokořil další pomyslnou hranici, kterou bezpochyby dodnes byl výpočetní výkon 1Petaflop/s, tedy 10^15 výpočetních operací za sekundu.

Superpočítač "RoadRunner, the U.S. Department of Energy’s Los Alamos National Laboratory" stavěný společností IBM, dosáhl v Linpack srovnávacím testu, neuvěřitelných, zatím však oficiálně nepotvrzených  1,026Petaflop/s.

 

 

Hnacím motorem superpočítače je pouhých 6.912 pouze dvou-jádrových AMD Opteronů, kterým k výkonu dopomáhá 12.960 speciálních IBM Cell eDP akcelerátorů.

Superpočítač stavěný společností IBM pro Národní laboratoře v Los Alamos disponuje pamětí o velikosti 107TB, při celkové spotřebě 3,9MW a obsadí celkem 296racků.

 

Dovětek

V poslední době české servery bezhlavě tvrdily, že AMD nemá odpověď na "NVIDIA CUDA", že by měly tuto technologii implementovat, a přidávaly mnohé další zavádějící zprávy. Opak je však pravdou, jak je vidět nic nebrání ani spolupráci procesorů AMD Opteron s procesory IBM Cell, jako koprocesory. Superpočítač "RoadRunner, the U.S. Department of Energy’s Los Alamos National Laboratory" je jasným příkladem, českými medii, tolik zavrhované platformy AMD Torrenza.

 

 

Zdroj: Top 500

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz