Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Ne nejde o tiskovou chybu, společnosti AMD a IBM již vyrábí své první polovodiče 22nm výrobním procesem, čímž se jim podařilo výrazně předběhnout společnost Intel, která by měla zvládnout 22nm výrobní proces, ještě za více než rok.

První byly vyrobeny SRAM čipy vyvinuté a vyráběné AMD, Freescale, IBM STMicroelectronics, Toshibou, Universitou Nanoscale Science a inženýry (CNSE), byly sestavené klasické šesti- tranzistorové paměťové buňky na 300mm křemíkových deskách. Každá paměťová buňka zabírá  neuvěřitelných 0,1µm2, konkurenční Intelova SRAM, vyráběna  45nm výrobním procesem zabírá 0,346 µm2.

Jde o významný počin společnosti AMD, když uvážíme, že ještě nemá na trhu ani prvky vyráběné 45nm výrobním procesem, naopak společnost Intel má cca 40% své produkce vyráběné 45nm výrobním procesem, v září to bude již rok co představila své první výrobky vyráběné 32nm výrobním procesem.

.

 

Zajímavá situace však nastane počátkem příštího roku kdy bude mít AMD ve výrobě své 45nm procesory, ale také 40nm grafické čipy vyráběné v TSMC, které by měly být do příchodu 32nm výrobního procesu, čipy vyráběnými nejmenší výrobní technologii.

 

Zdroj: Tg Daily

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz