Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Úvod

 

V minulosti bylo mnoho publikací různých barevných hudeb. Mnoho zapojení vzniklo i z mé dílny, na jedno takové, které již dlouhou řadu let existuje a nebylo opětovně zveřejněno při změně vzhledu webu  se můžeme podívat.

.

 

 

Popis zapojení 

Na vstupu je IC1A, který zajišťuje potřebné zesílení Nf. signálu. Ke správnému nastavení úrovně slouží potenciometr, kterým se nastavuje zesílení uvedeného OZ.

Následují propusti II řádu IC2A a IC2B tvoří horní propust. IC5A a IC5B, tvoří dolní propust. Uprostřed je pásmová propust tvořena dolní propustí IC3A a IC4A a horní propustí IC3B a IC4B. Následují opto-diaky OK3, OK2 a OK1, které galvanicky oddělují signálovou část od výkonové a zaručují řízení triaků T3, T2 a T1. 

Signálová část má samostatné napájení tvořené transformátorem, jednocestnými usměrňovači pro vytvoření symetrického napájení, tvořenými dvěma diodami a potřebnými kondenzátory.

.

Celá konstrukce je na plošném spoji s kombinovanou montáží. Vně plošného spoje se nachází síťové konektory pro přívod a odvod potřebných proudů a napětí. Pro připojení žárovek doporučuji použít více menších hodnot. Například chceme-li 250W na barvu použijeme 10 ks barevných žárovek po 25W, které mají výrazně menší tepelnou setrvačnost než žárovky o větším příkonu.

 

Brzy bude doplněno

Diskuse

Plošné spoje

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz