Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

"IDF šetrnost, či strategická chyba?", právě takovou otázku vzbuzuje rozhodnutí společnosti Intel o omezení četnosti jeho IDF (Intel Vývojářské fórum) a nezúčastnění se dalších významných akcí.

Bývaly časy kdy se IDF konalo osmkrát do roka a veřejnost byla trvale seznamována, či masírována marketingem Intelu. V roce 2006 bylo dokonce IDF na území Hlavního města Prahy, což mnozí uvítali a měli možnost jej sami navštívit. 

. 

 

Následné roky však docházelo k omezování četnosti IDF, po výrazném propadu zisku společnosti Intel za 4.Q. minulého roku a vlivem úřadující celosvětové ekonomické krize se společnost Intel rozhodla razantně omezit výdaje, v důsledku čehož oznámila i zrušení většiny termínů konání IDF.

Jediným nedotknutým IDF zůstává IDF v San Francisku, konané ve dnech 22. až 24. září 2009, na polovinu zkrácené zůstává IDF v čínském Pekingu a bude se konat jenom jeden den a to 8. dubna 2009.

Intel omezil svou účast na CESu v Las Pegas, dále se nezúčastní 3. až 8. března 2009 Hannoverského CeBITu ani  2. až 6. června 2009 Computexu v Taipei.


Rozpaky ve mně vzbuzuje právě značné omezení marketingových aktivit Intelu na asijském kontinentu, kde se vyrábí a taky spotřebovává nadpoloviční většina produkce polovodičových výrobků světa. Otázkou zůstává, jak se budou odvíjet marketingové aktivity ostatních polovodiče-vyrábějících společností, hlavně společnosti AMD. Rovněž zde sehraje značnou roli, chování ekonomické krize v této části světa. Čas ukáže, jak si Čínské zřízení, Čínská ekonomika včetně dalších asijských sousedů povedou dále.

 

Zdroj: HKEPC

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz