Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
 

Úvod

Symetrický předzesilovač HQQF-55-512 bez celkové ZV byl již postupně představován v článcích Hybridní zesilovače Federmann, elektronkový předzesilovač a Hybridní zesilovače Federmann, elektronkový předzesilovač podruhé

 

 
  

V článcích je možno sledovat zapojení Topologie Federmann od samotného návrhu, až k hotovému produktu.

 
¨

 

Popis

Zapojení jednoho kanálu je realizováno na jednom plošném spoji, který obsahuje vše od vstupní symetrické svorky, až po výstupní symetrické svorky, včetně všeho potřebného ke žhavení elektronek. Hlavní napájení je realizováno samostatným 400V zdrojem, nejlépe zdrojem HQQF-55-213.

Za výstupní svorky je nutno připojit oddělovací kondenzátory, které v rámci dostatečné variability konstrukce nejsou osazeny na plošném spoji, tím je umožněno použít kondenzátory různých kvalit a ceny. Symetrický předzesilovač HQQF-55-512 je bez celkové ZV, přesto lze mluvit o ultralineárním zapojení, které je dosaženo dokonalou stabilizací pracovních bodů zesilujících elektronek.

HQQF-55-512 lze zapojit jako samostatný předzesilovač, jednoduchým přidáním korekčních prvků jej lze použít i jako RIAA korekční zesilovač či obdobný, ale jeho hlavní předností je možnost jej zapojit jako budič pro HEXFETový konec HQQF-55-514 čímž vznikne dokonalý výkonový zesilovač bez celkové zpětné vazby.  

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz