Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

  

Úvod

Po článku o zesilovačích za půl milionu Hi-Fi zesilovače Sroll vs. HQQF, po článku PA300SSE zesilovač od BVaudio , který mapoval soudobý odklon L. Bunty a DPA od šířky audio pásma do 20kHz, je čas napsat o dalším velmi zajímavém zesilovači Ante Audio Integra Standard One či jen snu o zesilovači za půl milionu? Ante Audio Integra Standard One který již byl vzpomenut v článku Pavel Dudek vzestup a pád?, jako nedokončené poslední Dudkovo dílo, měl před nahlášenými prezentacemi, ať již v Praze či Bratislavě celosvětovou bombastickou reklamu a dál již nic ... Pavel Dudek zůstal pouze u realizace dvou inovovaných modulů DPA, bez dokončení jako celku, přesto si tento skvost, sic jen v simulované podobě zaslouží pozornost.

 

 

 

Vo svete naynovších technológii

Nejsem si jist co slovo  naynovší v hlavičce webu znamená, proto jsem se slovy: "Nejsem si slovenskou gramatikou jist, ale osobně bych slovensky řekl "Vitajte vo svete najnovších technológii" slovo naynovších? tedy něco nay nay? to teda neznám! Jinak je škoda, že se Dudkův sen " integrovaný zosilňovač Ante Audio Integra Standard One 2x 300 W (20 000 €)," rozplynul dříve než byl kdy realizován." v diskuzi pod článkem o Ante Audio Integra Standard One dotázal.

 

 

 

Nedokončený Dudkův sen

Dudkův sen "integrovaný zosilovač Ante Audio Integra Standard One 2x 300 W  za 20 000 €, podívejme se na jeho dílčí části.

 

Modul se Supermosfety IXYS

 

 

Nedokončená podoba Ante Audio Integra Standard One

 
 

  

  

Základní technické údaje neexistujícího Ante Integra Standard One:

 1. ·         Integrovaný zesilovač 2 x 300 Wattů do 4 Ohmů
 2. ·         Bohatě dimenzovaný napájecí zdroj 2x 600 Wattů
 3. ·         Nezávislé napájení pomocných obvodů zesilovače sedmi transformátory
 4. ·         Striktně bimonauralní konstrukce s nejkratší možnou signálovou cestou
 5. ·         Poslední generace mosfetového koncového stupně s korekcí chyby
 6. ·         Supermosfety IXYS s výhodnějšími komplementárními vlastnostmi obou polarit a extrémní proudovou zatížitelností
 7. ·         Vysoce spolehlivé relé ve výstupním obvodu, 48 A, eliminace přechodového odporu kontaktů, extrémně vysoký damping faktor
 8. ·         Diskrétní řešení obvodů v sekci předzesilovače
 9. ·         Řídící část plně využitelná jako nekompromisní předzesilovač
 10. ·         Přepínání vstupů bez vzniku zemních smyček
 11. ·         4x symetrický vstup
 12. ·         4x nesymetrický vstup
 13. ·         Nastavení citlivosti pro každý vstup zvlášť
 14. ·         Bi-Wiringové terminály Ruhstraat
 15. ·         Regulace úrovně v krocích po 0,5 dB, případně volitelných
 16. ·         Reléový regulátor hlasitosti s dokonalým souběhem a dostatečným rozsahem regulace, umístěný těsně před výkonovým stupněm
 17. ·         Sdružený ovládací prvek pro všechny funkce zesilovače, intuitivní obsluha, dálkové ovládání
 18. ·         Veškeré funkce zesilovače řízené pomocí mikroprocesoru
 19. ·         Sběrnice AnteBus pro kaskádové spínání výrobků Ante
 20. ·         Servisní diagnostika přístroje prostřednictvím internetu
 21. ·         Up-date firmwaru přístroje prostřednictvím internetu
 22. ·         Dva nezávislé informativní displeje s vynikající čitelností údajů
 23. ·         Rozměry (Š x V x H): 435 x 165 x 515 mm
 24. ·         Hmotnost: 35 kg

 

Opěvný text neslyšeného zesilovače

Emoce, síla, kontrola, prožitek. Integrovaný zesilovač Integra Standard One je doslova esencí nejmodernější techniky a emotivního vnímání hudby. Je navržen tak, aby zprostředkoval delikátnost hudebního okamžiku, aby podtrhnul naléhavost každé vteřiny hudebního díla. Dostatečná výkonová rezerva zaručuje plynulý, ničím nerušený poslech, soustředíte se pouze na pestrobarevnost obsahu samého. Forma přednesu je vždy na té nejvyšší možné úrovni. Splnění těchto kriterií je samozřejmě záležitostí především technickou. Je nezbytné bravurně zvládnout souhru stovek a stovek drobných součástek, pokud vás však k cíli vede láska k hudbě, zkušenost a dokonalá příprava, máte před sebou nástroj, umělecké dílo, zaručující absolutní standart reprodukce. Kdykoli.

 

HIGH END Slovakia 2011

Doslova bombastická reklama předcházela HIGH END Slovakia 2011 na výrobky ANTE, reproduktorovou soustavu Ante Supersonic One za jejichž pár zaplatíte neuvěřitelných 160.000,-€ a integrovaný zesilovač Ante Audio Integra Standard One s výkonem 2x 300W za stejně neuvěřitelných 20.000,-€, cenově nezanedbatelná byla i síťová pračka Ante Audio Power Standard One za dalších 9.000,-€.

 
 

Na samotné výstavě však dominovaly pouze reproduktorové soustavy Ante Supersonic One s ukázkou jejich výhybek a zájemci o Dudkův sen integrovaný zesilovač Ante Audio Integra Standard One s výkonem 2x 300W za 20.000,-€ se museli spokojit jen s jeho renderovaným plakátem.

 

 

29.06.2011  

"A premiéra tohto zosilňovača bude práve tu, na domácej pôde v Bratislave, na výstave HIGH END Slovakia 2011. Reproduktory Ante Supersonic One a zosilňovač Ante Integra Standard One predvedie na výstave HIGH END Slovakia 2011 v plnej sile firma BaSys, v najväčšej sále London I. "

 

Proklamovaný text o světové premiéře zosilovače Ante Integra Standard One na stránkách HIGH END Slovakia 2011 se však nikdy nenaplnil.

 

Závěr

Očekávání roku 2011 neustále rostlo, naděje v High End Praha 2011 se zvětšovaly, ale nakonec výstava High End Praha 2011 dopadla ještě hůře jako HIGH END Slovakia 2011, bájný půlmilionový integrovaný zesilovač Ante Audio Integra Standard One s výkonem 2x 300W zůstal před zraky všech navždy zahalen rouškou renderovaného tajemna.

 

 

Tolik audiokomunita ČR a SR bojovala proti návrhům HQQF dotaženým až do renderované podoby, která vždy předcházela a předchází podobě finální, až se stalo, že při prvním konkurenčním pokusu o renderování nezůstaly žádné síly na konečnou reálnou podobu. 

Zde nezbývá než dodat, že opravdové Hi-Fi zesilovače nepotřebují servisní diagnostiku přístroje prostřednictvím internetu, ani Up-date firmwaru přístroje prostřednictvím internetu, ale v první řadě musí existovat a pořádně hrát, musí mít naprosto věrný zvuk, ale musí být rovněž pro Hi-Fi komunitu finančně dostupné. Zde platí staré dobré přísloví "Ševče drž se svého kopyta".

 

Diskuse

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz