Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Úvod

17. února 2009 se vedení webu Svetelektro rozhodlo zřídit vlastní chat. Velmi pěkná myšlenka jak v dnešní přetechnizované době k sobě více přiblížit zájmové skupiny lidí a napomoci tak jejich poznání a rozvoji v dané oblasti.

Jak při lidské činnosti bývá, má své kladné stránky, ale i své stránky záporné, nikoho by v té době ani nenapadlo, aby jakýmkoliv způsobem pochyboval o prospěšnosti takového počinu.

Zřízení CHATu na Svetelektro se ihned projevilo i na návštěvnosti webu Hi-Fi svět.

 .

 

První seznámení

Statistiky webu Hi-Fi svět hned prozradily nebývalý zájem a přivedly mne na stránky web Svetelektro, ale taky na jejich CHAT, stalo se tak v době kdy vznikal text Fázová charakteristika vs. Rychlost přeběhu a na audiowebu  se nejenom na tento text pořádaly doslova hony.

 . 

 

 

V té době mne ani nenapadly možné souvislosti, ale nechtěně jsem zjistil zákulisí kolem útoku na Hi-Fi svět, které se formovalo na dvou chatech, Hospůdka patřila audiowebu a Môj chat ne jinak než Svetelektro.

Po napsání článku Fázová charakteristika vs. Rychlost přeběhu  mi byl okamžitě znemožněn přístup na audioweb, abych je moc nerušil. Na Svetelektro  a Môj chat jsem začal normálně komunikovat a potkal jsem tam dost velmi znalých, slušných a nenamyšlených členů, ale taky s pokračujícími útoky členů pocházejících a hlavně nově příchozích z audiowebu.

.

 

Vzestup

Môj chat, CHAT na Svetelektro zaznamenával značný nárůst příznivců a začínaly první problémy s jeho propustností, které však nebyly ty hlavní. CHAT se stálé více stával místem pomlouvání a útočení nejenom na cizí, jak se zřejmě dělo od samého počátku, na přelomu dubna a května jsem to zadokumentoval ve vztahu k webu Hi-Fi svět, ale stále více docházelo k útokům na zdravé odborné jádro samotného webu Svetelektro.

.

 

Problémy

Postupně narůstaly problémy, které mne vedly, k napsání textu Troll na českém a slovenském internetu a omezení mé veřejné činnosti. Tím se však situace nikterak nepolepšila, vulgarita se jen více soustřeďovala proti zdravému jádru Svetelektro.

Následně se začaly projevovat výpadky CHATu, nevěnoval jsem tomu příliš pozornosti, ale když se jednalo o konkrétní vyhození, někým tak jsem pozornost zbystřil a taky se patřičně ozval.

.

 

Další týden jsem měl zcela jiné starosti a podílel jsem se na Mezinárodním kole soutěže chovatelských dovedností mládeže ve Žďářu nad Sázavou.

.

 

Pád

Jak jsem uvedl po týdnu nepřítomnosti, nevím, co se událo, ale agresivita nebývale narostla. Po přihlášení na CHAT, který byl veden opět ve znamení pomluv a vulgarit, jsem byl okamžitě vyhozen.

Zeptal jsem se na důvody, to jsem však nevěděl, že je to poslední mnou založené vlákno, ale taky poslední hodiny CHATu na Svetelektro.

.

 

Napětí vrcholí, moderátor chatu Kofo se jakékoliv odpovědi a hlavně jejímu doložení vyhýbá. Téma je rozbíjeno, seč některým síly stačí. Novým fenoménem se stává má karma, která za mou týdenní nepřítomnost vyrostla na více jak 80 a má zřejmě nejvyšší hodnotu na webu.

Aby má karma nebyla další třecí plochou, navrhuji, aby byla u mne zrušena, žádám účastníky, aby mi ji nepřidávali. Karma však stále šplhá. Dělám kopie stránek, aby je někdo v budoucnu nemohl vysvětlovat jinak.

.

 

 

 

 

Konec CHATu na Svetelektro

Jak byl chat založen, tak byl i zrušen, stejně tak padli někteří moderátoři. Jak se říká, když se kácí les, lítají třísky, aneb každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Sám jsem proti vulgaritám a neustálému napadání bojoval, aby byly lépe vidět, založil jsem Zrcadlo českého a slovenského internetu. Ale taky za mnou přišla řada mých antipříznivců, proto mi byly dveře Svetelektro zavřeny.

.

 

Závěr

Skončila jedna malá epizoda na Svetelektro. Jak si bude stát slušné jádro Svetelektro proti nově přiřítivším z jiných webů, kteří nejsou zvyklí zrovna na slušné jednání hlavně k mladým a začínajícím, se časem ukáže.

.

 

Jako první počin tohoto dalšího agresorství lze označit i okamžitou snahu EKKARa dostat zásah majitele webu do negativního světla. Jen připomenu, že právě EKKAR stál u zrodu vlákna, jež znamenalo konec CHATu na Svetelektro.

Zawin se zachoval chladnokrevně a obě vlákna smazal. Když se však podíváme na samotný počátek, ještě dříve než CHAT na Svetelektro vznikl, hned do prvního příspěvku, který bezprostředně navazoval na samotný záměr vytvořit chat, nalezneme tam varovná slova, kterých mnozí nedbali a ty slova říkají „pokud lidé nebudou vulgární“.

 

Diskuse

 


Psáno pod čarou

Chovám přenádherné pávy, pokud by mi je napadla smečka toulavých a vzteklých psů a měl tu možnost tak bych je nemilosrdně odstřelil.

 . 

 

TAZ však přišel s jinou zářnou myšlenkou, zastřelit páva a vzteklá smečka nebude mít koho honit. Je to také možné řešení a v daném okamžiku opravdu smečka nemá co honit. Otázkou zůstává, jestli před mrtvým pávem vzteklá smečka uteče nebo se vrhne na toho, kdo je nezastřelil a zastřelit mohl.

 .

   

Pokud někdo hledá odpovědi na audiowebu, kde se diskuze domoderovala k dokonalému obrazu audiowebu, přece nemůžou vypadat tak jak to popsal TAZ „kde se akorát ukazuje inteligence přispívajích“, proto se některé části poopravovaly, umazaly či připsaly, bez ohledu jestli to byl můj příspěvek či protistrany, tak tam odpovědi opravdu nenajdete. Většinu odpovědi naleznete v části HQQF a teorie.

.

 

A zawin, sic dokonale ovlivněn dokonale zmoderovanými vlákny audiowebu a samotnými aktéry, obě vlákna smazal, aby v budoucnu nebyly dalším zdrojem dalších nesvárů, jakého jsou „dokonalé“ vlákna na audiowebu, vlastně i elwebu, ale to je jiná historie se stejnými aktéry, jen nicky některých se stále mění.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz