Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Kapitálový trh

V poslední době se kapitálový trh chová naprosto nevyzpytatelně. USA si nastartuje celosvětovou krizi a kurz dolaru šplhá strmě nahoru. Společnosti AMD si nevede nejhůř, lea kurz jeho akcii láme strmým pádem všechny rekordy a vrací se do doby před 20ti lety.

 

Intel

Společnost Intel láme nejdřív všechny rekordy, jak v tržbách, tak v zisku. Za uplynulý kvartál dosáhla společnost na tržby 10,22 miliardy Amerických Dolarů. Kvartál poslední bývá vždy nejlepší a očekával se ještě nárůst, opak se nyní jeví jako pravděpodobnější.

Intel varuje před pokračující a prohlubující se ekonomickou krizi, avizuje pokles příjmů na čtvrté čtvrtletí 2008 o 14 procent, na zhruba 9 miliard Amerických Dolarů a současné hromadné propouštění, cca 1.800 zaměstnanců.

Jen připomenu, že roční tržby společnosti Intel se blíží 40mld USD a pokles cen akcí vrhl jejich hodnotu, pod 14USD, tedy do roku 1996!

 

AMD

Roční tržby společnosti AMD jsou na úrovni 6mld USD a pokles cen akcí vrhl jejich hodnotu, pod 3USD, tedy do roku 1990. Společnost dlouhodobě balancovala ve ztrátě, výsledkem byla značná kapitálová bouře v AMD, či AMD & ATIC.

Logicky by se dalo očekávat, že dopad krize bude na AMD mnohem větší než na dominantní polovodičovou společnost Intel.

 

AMD Financial Analyst Day

Dne 13. 12. 2008 se nechal slyšet sám President a výkonný ředitel společnosti AMD, pan Dirk Meyer, který představil světu vizi společnosti pro nadcházející rok.

Za opakované povšimnutí stojí odhad tržeb společnosti AMD pro rok 2009 ve výši 46,5mld USD, který si ani nedovolím komentovat.

 .

 

 

   

Zdroj: AMD, Computer Base

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz