Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hledání cesty

Společnost AMD hledala poslední dobou cestu jak výrazněji zvýšit svůj ekonomický potenciál a tím i podíl na trhu, za tímto účelem koupila i společnost ATI, která měla zajistit rychlou cestu, ke grafickým technologiím a tím i rychlejší vývoj na cestě k jejich AMD Fusionu.

Společně s ATI však AMD koupila i řadů problémů a dluhů, koupě ATI navíc probíhala v době ekonomického vyčerpání stavbou Fab36, proto šla AMD do dluhů, které ještě musela navyšovat v souvislosti s přestavbou Fab30 na Fab38.

V této zapeklitě složité a finančně náročné době klesl dolar z 43Kč na neuvěřitelných 15Kč a akcie AMD s někdejších 40USD až na své dlouholeté minimum poblíž 4USD. Vedle ekonomických kotrmelců se však naskytla společnosti AMD i možnost stavby další továrny FAB4X.

Nejenom česká media spekulovala na krach AMD, sám Hector Ruitz uvolnil židli a spekulanti již jásli, ale Hector neuvolnil židli aby se stáhl, ale aby měl více času na shánění prostředků a řešení budoucnost AMD

.

 

Advanced Micro Devices (AMD)   

 

Dnešní den je pro AMD významným milníkem,  AMD se stala finančně silnější s užším zaměřením. Foundry Company společná společnost s ATIC, pomůže AMD se více soustředit na vývoj s trvalým přístupem k nejmodernějším výrobním technologiím, bez zbytečných finančních nákladů.

Obzvlášť děkuji a zároveň gratuluji Hectoru Ruizovi, jehož vize o  Asset Smart se dnes stala skutečností.

Takto mluvil za společnost AMD Dirk Meyer

   

Advanced Technology Investiční společnost (ATIC)

 

ATIC byla vytvořena s velmi jasným cílem, významně celosvětově investovat do odvětví vyspělých technologií, s cílem dosahovat dlouhodobých ekonomických a sociálních zisků pro Emirát Abu Dhabi.

Dle předsedy představenstva ATIC Waleeda Al Mokarraba, má ATIC investovat do mnoha odvětví, včetně moderních technologií.

Emirát Abu Dhabi v minulém roce investovala do společnosti AMD 622mil. USD, skeptici tyto prostředky považovali za ztracené.

 

AMD & ATIC

  

Advanced Technology Investment Company (ATIC - 55,6%) společně s Advanced Micro Devices ( AMD - 44,4%) zakládají novou společnost Foundry Company.

 

Společnost AMD vkládá do nové Foundry Company své Fab36, Fab38 a již rozpracovanou Fab4X společně s dluhem 1,2mld. USD.

Společnost ATIC vkládá do nové Foundry Company 2,1mld. USD, z toho 1,4mld. USD, jako finanční hotovost Foundry Company a 700mil. USD na nákup akcii Foundry Company pro AMD.

Společnost ATIC se dále zavazuje v průběhu pěti let vložit do Foundry Company minimálně 3,6mld. USD a maximálně 6mld. EUR na stavbu Fab4X a modernizaci Fab36 s Fab38.

Emirát Abu Dhabi, kupuje  akcie AMD za 314mil USD, čímž navyšuje svůj vlastnický podíl AMD na 19,3%.

 

Fab4X, již na 22nm !!!

Fab4X již finišuje, přípravné práce jedou na plné obrátky, inženýrské sítě se již začaly stavět v minulosti a krásný park již začíná vypadat stále více jako stanoviště, na které se můžete nyní podívat, vlasní výstavba Fab4X začne hned, po dokončení všech prípravných prací a staveb, v polovině příštího roku.

.

.

 

 

  

Zdroj: Softpedia, Advanced Technologyic, Capital News9, Fab Tech

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz