Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

 

Úvod

Nyní si představíme jednoduchou konstrukci QQF od jednoho dopisovatele, který se rád poděli o své zkušenosti, zároveň mu tímto děkuji za poskytnuté materiály. Určitě se v diskusi ozve, případně text sám doplní.

 

Zapojení

Jde o dobře známý, často konkurencí neprávem pomlouvaný Korekční zesilovač „zapojení Federmann“, u kterého si konstruktér přál upravit - zmenšit rozsah regulace.

  
 

Naměřené charakteristiky a průběhy

Na obrázcích jsou naměřené charakteristiky a průběhy korekčního předzesilovače QQF, ke který se nemusí moc dodávat, obzvláště když mnohé již bylo popsáno v článku Současné tónové korektory a jejich srovnání, kde korektory s díly a Topologie Federmann vyšly ve srovnání s porovnávanou konkurencí velmi dobře. 

 

 

 

          

Provedení

Ještě pohled na celkovou konstrukci, ze které je na první pohled patrné, že ne jen ty nejdražší přístroje mají monopol na dokonalý zvuk, ale i levnější a méně náročné konstrukce mohou být zvukově velmi dobré a často mnohem lepší než cenově o řád výše postavená konkurence.

 

 

 

Závěr

Zde si dovolím citovat " Odstup signál / šum se drží v rozmezí 115-120dB, což je naprosto skvělé. Rovněž průběhy korekcí jsou naprosto ukázkově symetrické a střed kolem 1KHz drží pevně na svém místě, nic nepochoduje.

Rovněž žádné praskání potenciometru, jak strašil Danhard není ani náznak a to už jej používám asi 5 měsíců téměř 12 hodin denně."

 

Po těchto slovech dalšího komentáře ani netřeba, případné dotazy snad v diskusi.

 

Diskuse

 


Tento článek je jubilejním článkem s pořadovým číslem 500 ...

 

 

 

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz