Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Předmluva

Nejen pro příznivce myheritage je určen tento text, ale hlavně badatelům v rodokmenech, kterých se jakkoliv dotýká rod spojený se jménem Federmann. Stejně tak zde mohou nalézt řadu odpovědi na své dotazy spřízněné rody z Izraele, Spojených států, Kanady, Kolumbie, Venezuely, Austrálie, Španělska, Portugalska, Švýcarska, Rakouska, Francie, Itálie, Belgie, Polska, Ruska a mnoda dalších zemí.

Jak mnohaleté bádání dokazuje, jméno Federmann zřejmě bylo na počátku jen jedno a všichni jeho dnešní nositelé, jsou vzájemně propojeni, mnoho spojení již bylo nalezeno a doloženo, mnohé spojení na své objevení ještě čekají. 

Genealogy of the genus Federmann

Právě názvem Genealogy of the genus Federmann by se dal nazvat článek věnovaný mému původu, tedy cestě do hlubin Federmannova rodu. Tato část textu je věnována, jak vidí rod Federmannů web houseofnames.  

 Dům Federmann

 

Erb Federmann

Varianty jména Federmann

Člověk se může setkat s velkými rozdíly v pravopisu psaní příjmení. V raných dobách pravopis obecně a rovněž v pravopis jmen nebyl nikterak standardizován, později s větvením a pohybem rodin se psaní jmen zpřesnilo. Varianty jména Federmann tak zahrnují jména: Vetter, Voetter (Bavorsko), Votter (Bavorsko), Vetters, Vetterle, Voetterl, Vetterling, Vetterlein, Vetterley, Vetterline, Vedder (severní Německo), Vett, Veth, Vether, Fett, Fetter, Fetters, Fetterle a mnoho dalších. Můj rodokmen jsem omezil převážně na jméno Federmann, bez většího zabývání-se jeho dalšími variantami.

Jméno Federmann

Snad nejstarší dochovanou zmínkou o jménu Federmann jsou texty jako: "Nice, Amusing Account from Nikolaus Federmann Junior from Ulm’s First Voyage from Spain and Andalusia to the Indies of the Ocean Sea". Odkud lze zjistit že, Nikolaus Federmann Junior z Ulmu odplul ze Španělska do Andalusie, tedy Nikolaus Federmann Junior z Ulmu (1505-1542), měl stejné jméno jako jeho otec, který byl současník Christophera Columbuse a Nikolaus Federmann Junior v dobývání Amerického kontinentu pokračoval. Jméno Nikolaus Federmann nerozeného kolem roku 1480 tak zřejmě bylo v řadě první a bylo variantou bavorského jména Vetter či naopak.

Kniha Indianische Historia napoví

Švagr Nikolause Federmanna Ulm Hans Kiffhaber nechal Federmannovy vzpomínky zveřejnit 15 let po jeho smrti v knize Indianische Historia, odtud lze dovodit že, pokud nebyl Nikolaus Federmann ženatý, musel mít i sestru, která byla ženou Hanse Kiffhabera. Dalším synem Nicolause Federmanna narozeného kolem roku 1480, byl syn Nephi Federmann (1500 ?), který měl manželku Esther, odkud dále jméno Federmann pokračovalo.

  

 

 Pokračování brzy

 

 

 

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz