Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Úvod

V článku Zesilovač 500W/1000W, HQQF-55-506W-5-1 byla zveřejněna konstrukce zesilovače osazeného OZ a 5. páry výkonových MOSFETŮ IRFP240/IRFP9240. Při dobrém pájení je zapojení schopno funkce na první zapojení. Jedním trimrem nastavíme klidový proud 15÷20mA na jeden pár výkonových tranzistorů a druhým trimrem výstupní nesymetrii, která se dá hravě nastavit na 0mV, jedna otáčka trimru je cca 1,5mV.

 

 

 

Měření

Zapojení je stejnosměrné, proto dbáme na to, aby se na jeho vstupu trvale nevyskytovala stejnosměrná složka. Zapojení disponuje invertujícím i neinvertujícím vstupem, přednostně používáme vstup invertující a vstup neinvertujíci zkratujeme na zem.

V grafech je měřená přenosová charakteristika zesilovače HQQF-55-506W-5-1  včetně tabulky naměřených hodnot.

 

 

Naměřená korekční křivka, která ukazuje chybu měření o kterou je možno opravit naměřené hodnoty a dosáhnout výrazně vyšší přesnosti.

 

  

 

 Měření obdélníkem, 1kHz jen kladná polarita.

 

 

 

  Srovnání s konkurencí

V grafech je měřená přenosová charakteristika zesilovače KSX9905a včetně tabulky naměřených hodnot.

 

 

V grafech je měřená přenosová charakteristika zesilovače KSD8251 včetně tabulky naměřených hodnot.

 

 

 

Závěr

Ještě bych měl připomenout jeden konkurenční zesilovač Aldax SPV 250P, všechny vždy měření přežily jen tento při měření shořel.

Koncepce řady Nf zesilovačů Federmann HQQF-55-506 vyvolala u některých značný odpor, spíše bych měl napsat značné obavy z naprosto drtivé konkurence, přestože bylo mnohé vysvětleno v článcích Topologie Federmann, dále Topologie Federmann, část XIII a Nf zesilovače Federmann HQQF-55-506 podruhé, tváří se někteří naprosto nechápavě a snaží se neustále vyvolávat dojem, že nejde o konkrétní zapojení, ale o simulace, přitom nedokážou poznat měření a neumí ani posoudit stabilitu zesilovače.

  • Zesilovač 500W/1000W, HQQF-55-506W-5-1 je naprosto bezkonkurenční
  • Dokonalé prostorové uspořádání
  • Oboustranná a zároveň smíšená montáž
  • Značná výkonová rezerva
  • Obrovská šířka pásma
  • Neskutečná rezerva zisku a tím vynikající přenosové vlastnosti
  • Mezi kapacitami zdroje a tranzistory ani mezi tranzistory a reproduktorem žádné zvuk-degradující prvky, jako pojistky či relátka
  • Dokonalá spolupráce a funkce jednotky HQQF-55-200, inteligentní řízení napájení, která dokonale chrání nejenom reproduktory, ale hlavně samotný zesilovač a celé zapojení, přičemž nemá nikde na světě obdoby!

Ale podíváme-li se na diskusi, hold česká povaha se nezapře, pokud nemají na to aby byli alespoň trochu dobří, udělají vše proto, aby jakýmkoliv způsobem poškodili a pošpinili, jen aby to tak zářně nevypadalo! Jak ubohé a přitom české.

 

Diskuse

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz