Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

 

Úvod

Jak již bylo napsáno v článcích Hi-Fi zesilovače a síťové rušení, Hi-Fi zesilovače, síťové rušení a falešné měření a Topologie Federmann část XIV, aneb napájecí zdroje pro Hi-Fi přístroje, je velký problém potlačit rušení pocházející ze zdroje v samotném zesilovači, proto nezbývá než zasáhnout do konstrukce zdroje a zaručit tak již v samotné napájecí části zesilovače dostatečné potlačení rušení.

 

 

Síťový filtr HQQF-55-207a

Konstrukce je velmi jednoduchá, vše spočívá ve správné funkci L-C filtru a v samotné konstrukci indukčnosti. Celý síťový filtr HQQF-55-207a je navržen a realizován na plošném spoji o velikosti 170x42mm tak, aby jej bylo možno přiřadit k libovolnému zesilovači, jako je DPA, HYPA, ALDAX, BVaudio, EZK a podobné nevyjímaje zesilovače HQQF, ale pro ty je připravována složitější verze s klasickými ochranami a dálkovým ovládáním.

 

 

Zapojení ve vašem zesilovači

Filtr HQQF-55-207a se vřadí mezi usměrňovací můstek a vlastní zesilovač, čímž se zvýší filtrační kapacity a současně výrazně potlačí veškeré rušení, obzvláště rušení vlivem nabíjení kondenzátorů. Filtr HQQF-55-207a vám umožní mnohem dokonalejší poslech než jaký jste měli možnost na vašem zesilovači doposud zažít.

 

Popis a prodej

Síťový filtr HQQF-55-207a pro hi-fi zesilovače je možno objednat pro symetrické napájení do ±50V, do ±63V či do ±100V s typickým proudem 2A, 4A či 6A. Lze dohodnout i jiné provedení. Zájemci nechť využijí kontaktní email v zápatí stránek či jinou komunikační cestu.

 

Diskuse 

 

Psáno pod čarou

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X a Autorský zákon

Je třeba mít na paměti, že vše zde zveřejněné se považuje za současný stav techniky a nelze již nic patentovat či jinak chránit, ale v žádném případě se nejedná o GNU licenci! Jedná se o ochranu danou celosvětově  Autorským zákonem, o stejnou ochranu jakou požívají umělecké či kterékoliv jiné díla.

 

Přeloženo do Češtiny, není dán souhlas pro užití podobných či obdobných filtrů konkurenci, nelze tedy tyto filtry použít bez patřičného souhlasu u zařízení DPA, HYPA, BVaudio, ALDAX a dalších!

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz