Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 


 

Úvod

Na Aukru se objevil zesilovač TS600 od Pavla Dudka a následně se na slovanetu rozhořela již naprosto standartní debata o tom, jaký je Pavel Dudek chudák a jak jej všichni využívají a okrádají. Nedalo mi abych se po pár faktech nepoohlédl.

 

 

 

 

Historie zesilovače TS600 od Pavla Dudka

Prodejce uvádí "Zesilovač konstrukce Pavla Dudka TS600 2x300W/4Ohm, jedná se exportní verzi s masívním předním panelem s broušeného hliníku. Koncepce je jak už je zvykem u Pavla Dudka dvakrát mono zesilovač (monaurální koncepce) pro maximální potlačení přeslechů mezi kanály. Jsou to vlastně dva monobloky v jedné krabici. Zesilovač je jako nový, bez známek používání. Zvukově absolutní špica."

 

Jde snad o jediný vyrobený kus zesilovače, který měla ve svém výrobním programu společnost DEADLINE AUDIO, dnes dohledatelná, jako PC Partner s.r.o vzniknuvší 22. října 1996, Usnesením Městského soudu v Praze, ze dne 16.05.2009, č.j. 80Cm 110/2009-2, které nabylo právní moci dne ( výrok I. 16.06.2009, výrok III. 02.09.2009 ), byla však společnost zrušena s likvidací.

 

Není žádných pochyb o tom, že muselo jít o vědomou a cílenou spolupráci Pavla Dudka s touto společností a o jeden z mnoha zkrachovalých obchodních záměrů, které mají Pavla Dudka ve společném jmenovateli.

 

Zkrachovalé společnosti jichž se Pavel Dudek účastnil

  1. Snad poslední společností je zde uvedená DEADLINE AUDIO či PC Partner s.r.o v likvidaci exportní verze zesilovače TS600 či TS700 do světa neprorazila a zřejmě ani světlo světa moc nespatřila a společnost dnes neexistuje.
  2. Společnost či seskupení společností ANTE  a Ante Audio Integra Standard One nedokončený Dudkův sen skončily v nedávné době, zde však  bájný zesilovač Ante Audio Integra Standard One ani světlo světa nespatřil a zůstalo jen u počítačového modelu a rozpracovaného prototypu, třeba jej za několik let taky uvidíme dokončený za 10tis,-Kč na Aukru.

 

  
  1. Jak již bylo uvedeno v článku Pavel Dudek vzestup a pád? existovala řada dalších společností ve kterých se Pavel Dudek angažoval a které následně svou činnost ukončily
  2. DPAudio, s.r.o. v likvidaci IČ. 65415523
  3. Dudek Audio, spol. s r.o. v likvidaci IČ. 26130581
  4. Málokdo dnes ví, že zesilovače DPA jsou původem klon  Borbelyho a Cordella zapojení a začínaly v dnes rovněž neexistující společnosti FOX audio, Pionýrská 460, 756 61 Rožnov.

 

Hledání či zatloukání pravdy

 

Samotný Pavel Dudek moc sdílný není, ale věřit tomu, že by jej někdo třeba o půlnoci vykradl, ukradl mu dokonalou výrobní dokumentaci a on o tom 10 let mlčel a nic nenahlásil, naopak zloděj podle dokumentů za 10 let konečně postavil zesilovač, aby jej za 10 tis prodal je málo pravděpodobné.

 

Někteří se stále nechávají vmanipulovat do myšlenky, že co je zveřejněno v časopisech se nesmí stavit, ale opak je pravdou, obzvláště když jde o konstrukční časopisy, kde je více méně stavební návod. Právě takové časopisy musí podporovat lidovou tvořivost a samotné bastlení usměrňovat k vyšším metám. To však neznamená, že by to byly stavební návody pro podnikatelské účely, aby je někdo kopíroval, podle nich vyráběl a prodával, tam již by byly práva autora silně porušeny.

Pokud někdo staví dle odborného časopisu sám pro sebe, rozhodně se nemůže jednat o nedovolený pajc, v tomto případě je však situace poněkud složitější a jiná, neboť zesilovače DPA nejsou původní myšlenkou Pavla Dudka, ale plagiátem zapojení Borbelyho a Cordella, což je v Dudkových textech často zapřeno, ale Miroslav Láb to v článku o DPA uveřejněném v časopise Stereo & Video č. 7/1997 55. straně uvést neopomněl.

 

 

 

Organizovaný hon na čarodějnice či Stalking

Komunita, která by se dala nazvat až fetišistickou sektou, dělá jako vždy, aniž by znala všechny fakta, ukvapené závěry, mění se úvodní příspěvek, kde je již autor prodeje na Aukru hrubě napadán.

 

 

 

Autor prodeje na Aukru se cítil diskusním vláknem na slovanetu, kde je neprávem označován za zloděje dotčen, proto zaslal email a žádal o sjednání nápravy.

 

 

 

Net-etika

Net-etika a pravidla slušného chování berou okamžitě za své, i když vlastní zkušenost je taková, že vlastně vzít za své nemohly, poněvadž na slovanetu a podobných webech nikdy neexistovaly.

 

Autor prodeje na Aukru zaslal neveřejnou cestou autorovi vlákna upozornění, že se pohybuje, nejenom mimo pravidla slušného chování, ale již za hranicí zákona a reakce? Následovala reakce vcelku příznačná komunitě seskupené kolem Pavla Dudka, listovní tajemství se nectí a text je zveřejněn, všichni autora prodeje na Aukru, aniž by cokoliv o historii věděli, označují za zloděje, prostě klasický organizovaný davový hon na čarodějnice.

 

Závěr

Závěrem bych moc neřešil kulturu chování na slovanetu a podobných webech, která je naprosto tristní, ani autorství kdo komu co ukradl, kde je práce a autorství Borbelyho a Cordella nezpochybnitelné, ale vrátil bych se k počátku článku a jeho názvu.

Vyvstává zcela zásadní otázka, co mají všechny společnosti kolem Pavla Dudka, krom zkrachování společného, společně se snažily vyrábět zesilovače DPA, byly zesilovače DPA tím co společnosti položilo? nebo to byla samotná osoba Pavla Dudka a jeho svérázné jednání, kdy se s ním stala spolupráce naprosto nesnesitelná a nemožná?  Na to si již musí odpovědět každý sám, nebo odpoví až čas.

 

 

Diskuse

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2023 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz