Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Úvod

V článku Hi-Fi předzesilovač HQQF-55-506Kst byla představena koncepce naprosto špičkového Hi-Fi předzesilovače nebývalých vlastností, krom dvoupásmových korekcí disponuje filtrem Prezenc, ale také plynulým nastavením vstupní citlivosti.

Bylo použito velmi rychlých nízkošumových OZ, aby bylo možno dokonale jejich vlastnosti využít, ale i vlastností připojeného koncového zesilovače HQQF-55-506W-XX, je nutné nastavit optimální úroveň v přenosovém kanálu, k čemuž nám dopomohou dva analogové měřící přístroje.

 

 

Mechanické uspořádání

Mechanické uspořádání bylo velmi velkým rébusem, neboť plošný spoj je přimontován přímo na čelní panel, kde je uchycen za ovládací prvky a Jack konektory.

Bylo nutno vyřešit všechny konstrukční i výrobní detaily, stejně tak výrobní možnosti, každá byť nepodstatná změna se rázem promítla do podoby plošného spoje i čelního panelu, zdánlivé banality, jako je velikost písma, tak přímo ovlivňovaly možnou vzdálenost ovládacích prvků a samozřejmě i mechanickou konstrukci celého plošného spoje.

 

Preciznost nastavení

V zapojení HQQF-55-503W-4-2 bylo pro precizní nastavení přenosové charakteristiky použito kapacitního trimru, což vzbudilo po internetu řadu úšklebků, jak se ukázalo je právě toto jednoduché řešení nejoptimálnější a můžeme se s ním setkat i  u Hi-Fi předzesilovače HQQF-55-506Kst.

Pro dosažení nejlepších vlastností je nutné každý OZ přesně napěťově vykompenzovat. Mimo již uvedené je plošný spoj navrhnut, tak aby šlo použít hned několik OZ, které se diametrálně liší svou cenou, ale také svými vlastnostmi.

Bylo přidáno několik kontrolních a měřících bodu, aby bylo možno každý stupeň optimálně nastavit.

 

 

 

Závěr

Schéma se od článku Hi-Fi předzesilovač HQQF-55-506Kst nikterak nezměnilo, plošný spoj  o rozměrech 357x45mm je navržen pro smíšenou oboustrannou montáž, pohled na renderovaný obraz, i když na něm chybí potenciometry a Jack konektory, již něco málo napoví.

Další článek již bude věnován samotnému měření na hotovém modulu, který jistě najde mnoho zájemců, neboť v sobě integruje řadu zajímavých funkcí a obvodů, není zapomenuto ani na zcela samostatné napájení, čímž se tento modul stává naprosto univerzální a připojitelný i k jiným zesilovačům, či zabudování do skříně jako zcela samostatný předzesilovač.

Rovněž je možné tento modul použít jako základ naprosto špičkového sluchátkového zesilovače.   

 

Diskuse

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz