Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

  

  

Úvod

Napsal jsem Aktuální dění v AMD, dalším pokračováním bylo Aktuální dění v AMD, podruhé a Aktuální dění v AMD, potřetí, nyní se můžeme podívat na další část.

 

Milníky vývoje

 

Mnohé se toho u AMD za poslední období událo, za historický milník lze považovat založení dceřiné společnosti Foundry Company s majetkovými podíly Advanced Technology Investment Company (ATIC - 55,6%) a Advanced Micro Devices (AMD - 44,4%).

 

Společnost ATIC přináší dostatečné množství finančních prostředku, o dalším osudu AMD se hned spekuluje. Společnost Intel oprávněně cítí zvýšené nebezpečí a tvrdě protestuje. Foundry Company se hodlá ubírat cestou TSMC a vyrábět i pro cizí společnosti, Fab4X má být samozřejmě součástí výrobních kapacit spolu s Fab36 a Fab38.

  

  

AMD Financial Analyst Day

Dne 13. 12. 2008 společnost AMD seznamovala svět se svými budoucími plány. Nástup společnosti AMD na poli grafických, serverových i klientských čipu je vskutku impozantní.

Společnost vůbec nectí světovou ekonomickou krizi, naopak se snaží na této situaci výrazně vydělat, získat mnohem silnější postavení na celosvětovém trhu, které se jí dlouhé roky díky agresívní politice Intelu a dohodám ATI - Nvidia získat nepodařilo.

 

Tržby pro rok 2009 46,5mld USD!

President a výkonný ředitel společnosti AMD, pan Dirk Meyer představil světu vizi společnosti pro nadcházející rok s odhadem odhad tržeb společnosti pro rok 2009 ve výši 46,5mld USD!

.

 

 

AMD Shanghai

Společnost AMD vypouští své první procesory vyráběné 45nm výrobním procesem AMD Shanghai, velcí výrobci serverů jako DEL si nové procesory pochvalují.

Společnost DEL tvrdí až 49% zvýšení výkonu Java v porovnání s předchozími systémy s AMD PowerEdge. Nové systémy nabízejí flexibilitu, AMD odhady poskytují 25% rychlejší VM-to-VM přepínací časy a schopnost VMotion napříč servery používající předchozí generací procesorů AMD Opteron. Dell PowerEdge systems are optimized for customer-preferred virtualization solutions from key partners like Microsoft, VMware and Citrix.Dell PowerEdge systémy jsou optimalizovány pro zákazníka, preferované řešení pro Virtualizaci z klíčových partnerů, jako jsou Microsoft, VMware a Citrix.

Čtyř-jádrový procesor AMD Shanghai  se neskloní ani před šesti-jádrovým procesorem Intel Dunnington X7460, hravě jej poráží jak ve dvou, tak ve čtyř-paticových serverech a vůbec mu nevadí, že sestavy postavené na bázi Intelu disponují o polovinu větším počtem jader.

 

Blízká budoucnost

Serverové CPU a čipové sady

.

.

 

Zákaznické CPU a čipové sady

.

.

.

.

Diskrétní grafické čipy

.

 

Fab36, Fab38 a Fab4X

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

   

Zdroje: DEL, AMD

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz