Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

 

Zasedání Správní rady AMD

Ve čtvrtek 17. července 2008 zasedala Správní rada, která odsouhlasila již sedmý po sobě jdoucí ztrátový kvartál, již avízovanou ztrátu ve výši 1,19mld USD, kde byl hlavní podíl tvořen 984mil odpisem bývalé ATI.

 .

 

Zároveň před Správní radu AMD předstoupil ve svém typickém pracovním oblečení, kovbojských botách a džínách, 46létý Dirk Meyer, bývalá hvězda nejenom AMD, který se svým dílem zasloužil o konkurenční PIII, ale i o AMD K7, AMD K8 a mnohé další.  Dosavadní prezident a operační důstojník AMD Dirk Meyer, byl uplynulé dva roku připravován na funkci generálního ředitele.

.

Video

Nový "Šéf" AMD Dirk Meyer, půjde cestou Jerryho Sanderse?

Správní rada na svém zasedání potvrdila do funkce CEO AMD Dirka Meyera, dosavadní 62letý "Šéf" AMD  Hector Ruiz, který vedl AMD od dubna 2002. Ruiz jako hospodářský vizionář a mezinárodně uznávaná technologická osobnost, bude nyní zastávat funkci výkonného předsedy společnosti a předsedy Správní rady AMD. Burza reagovala rozpačitě, vývoj za dobu Ruizova vedení je zřejmý.

.

 

Dirk Meyer chápe, že není nutno vždy soupeřit s Intelem o nejvýkonnější čip či procesor, je třeba pokračovat v maximálně vstřícném přístupu k zákazníkovi. Společnost má již dnes zaručeno, že další kvartály budou ziskové.

.

 

Meyer říká, že v rámci restrukturalizace dojde k oddělení výrobních činností do samostatných společností s novými vlastníky, což umožní společnosti AMD se více soustředit na výrobu, marketing a prodej čipů, které můžou lépe konkurovat jak společnosti Nvidia tak společnosti Intel.

Hector Ruiz řekl, že bude nejzklamanější muž na zemi pokud se restrukturalizace nestihne do konce tohoto roku, načež Dirk Meyer odpověděl, že by byl druhým nejzklamanějším mužem na zemi.

.

 

Budoucnost AMD 

Meyer dále říká, že vidí velkou spoustu příležitostí, společnost se musí přednostně soustředit na dva velmi velké a lukrativní trhy, kterými jsou grafické čipy a čipy procesorové, na každém trhu je pouze jeden významný konkurent. Šest a více malých společností se od současné AMD oddělí.

Rovněž bude Meyer tlačit na dostatečnou právní pomoc v antimonopolním boji proti Intelu.

 

Zdroj: Statesman

 

L

Nejnovější

Copyright © 2020 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz