Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Nedávno jste mohli číst kratičkou zprávu o GPU-CPU počítání, Folding@home a GPU2 klientu, dnes se objevily zprávy o fantastickém výkonu připravované grafické karty Geforce GTX280 od Nvidie.

Dle serveru Nordic Hardware je Geforce GTX280 ve Folding@home počítání třikrát výkonnější než grafická karta ATI Radeon HD3870 od AMD a dokonce pětkrát výkonnější než Playstation 3 s procesorem Cell, měřeno v jednotkách mol.

   

Nepotěším zatím moc příznivce Nvidie, neboť jak je známo klient Folding@home pro grafické karty Nvidie není k dispozici a snad se na něm konečně pracuje, byl postaven pro grafické karty řady AMD FireStream a grafické karty Nvidie zatím stály stranou, z čehož se lze jen domnívat, že jde o veřejně prezentované zbožné přání Nvidie, jak by si mohla grafická karta Geforce GTX280 ve Folding@home stát.

 

 

 

Tyto informace potvrdila i nová zpráva zveřejněná na serveru Computer Base. Zapojením jen 0,1% všech grafických karet Nvidie s výkonem nad 100GFLOP/s do projektu Folding@home by se mohl navýšit celkový výkon takto realizovaného superpočítače ze současných 1,85 PetaFLOP/s na neuvěřitelný výkon 7 PetaFLOP/s.

 

Zdroj: Nordic Hardware, Computer Base

 

L

Nejnovější

Copyright © 2023 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz