Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
  

Úvod

Justicia je bohyně představující spravedlnost. Trvalo hodně dlouho, než jsem se rozhodl ji doplnit na stránky Hi-Fi světa. Jde o rubriku zabývající se právem, etikou a samozřejmě spravedlností.  Čas pokročil a stav naší legislativy, který stále více nahrává podvodníkům zlodějům a darebákům se jako-by zastavil a mnohým se daří lépe než dobře v takovém stabilním „právním“ prostředí.

Někteří se naučili dokonale využívat nečinnosti a nezájmu zodpovědných orgánů a zneužívat chyb některých lidí, v takovém vynikajícím prostředí si náramně libují. V několika článcích, na příkladu jedné osoby vás provedu „právním“ prostředím o jakém se vám ani nezdálo. Jednotlivé situace nejsou smyšlené, nejsou z prostředí Sicilských ani Chicagských mafii, jak by se na první pohled mohlo zdát, nejedná se ani o třicáté roky minulého století, ale o počátek 21. století.  

  

Půjčka

Vše začalo, zřejmě u dobrého úmyslu pomoci bližnímu svému. Bez bankovní licence započal pan Libor Petřek půjčovat peníze, podmínky byly vynikající, lichva nepřesahovala průměr a navíc byl velmi vstřícný k případné budoucí domluvě. Od počátku bylo patrné, že jde o velmi pracovitého a zaneprázdněného člověka.

Zajistil dojednané peníze a smlouvu tak, tak stihl přinést od svého právníka, až na patřičný úřad kde se podepisovala zástavní smlouva. Byl tak laskav, že do smlouvy, pro případ další potřeby napsal výrazně vyšší částku, než se původně dohodlo, a jak se ve skutečnosti půjčovalo.

Pro svou zaneprázdněnost to samozřejmě nestihne druhé straně sdělit, pokud si toho druhá strana všimne, je to ochotně vysvětleno, je to taková zvyklost, kdyby bylo zapotřebí půjčit více, nemusí se nic dalšího sepisovat. Pan Libor Petřek je dokonce tak důvěřivý, že nepožaduje ani podepsat převzetí peněz, je prostě báječný člověk a nemá žádný problém. Takového hodného člověka můžete jen doporučit.

 

Vrácení peněz

Většinou si půjčujete v tíživé situaci a takto slušného člověka je třeba si předcházet a peníze slušně vrátit, samozřejmě i s přiměřenou lichvou. Peníze se půjčovaly bez dokladu a vracení je stejné, zase bez dokladu. Mezi slušnými lidmi platí slovo a čest víc než nějaký dlužný úpis. Půjčka se většinou zaplatí a je vše hotovo.Ale čas běží a hotovo zdaleka není!

Nyní je scénář podobný, milý a příjemný pán již není tak příjemný a chce zaplatit, co je psáno, ne co bylo dáno a dávno zaplaceno.  Pak se platí a platí, ale vše zůstává stále bez dokladu, ne zřídka má příběh takové pokračování, že po opětovném zaplacení, tentokráte vyšší částky se situace na chvíli uklidní, ale klid je jen klid před bouří, neboť se chýlí k rozhodujícímu útoku na svou dobře vybranou oběť. Finále je vskutku grandiózní, exekuce na celý majetek! 

 

Úloha soudů

Soudy to mají v takovém případě velmi jednoduché, co je psáno, to je dáno! Je podepsaná smlouva, je. Je doklad o vrácení peněz, není. Tak se není o čem bavit a exekuce je na světě.

Fakt, že není doklad o předání peněz, soud moc nezajímá, není zájem vyslechnout ani svědky, proč taky soud to stihne bez jednání a jede se dál. Pan Libor Petřek je známý podnikatel a takových neplatičů má přece mnoho, jen další darebák, který mu nevrátil peníze. 

 

Státní zastupitelství

Snad by, jste nechtěli něco řešit přes orgány činné v trestním řízení. Smlouvu přece řešil soud a nařídil exekuci, tak je to hotové. Pokud se vám podaří doložit dostatek důkazů, pak by to mohlo být chápáno jako snaha o poškozování ctihodného občana, pozor na takové jednání!

Ani nezkoušejte dokládat skutky roku 2009, kterých je v oznámení více jak 80%, ty přece projednalo státní zastupitelství již téměř před deseti roky. Státní zastupitelství může jednat a činit na podnět kohokoliv, ale i na základě vlastních podnětů a poznatků, ale proč by tak činilo.

 

  

Závěr

V tomto státě není právní síla, která by měla zájem řešit spravedlnost. Když je někdo hlupák, tak musí platit, když je někdo vychytralý chytrák, tak to musí dostat zaplacené, co na tom zda je to mimo zákon, to přece nikoho nezajímá a nikdo to taky řešit nebude, stačí vzpomenout například kauzu zmanipulovaných konkurzů a to je jen špička ledovce a co pak ten zbytek.

Ne, tento text není laciným návodem, jak mají všichni začít okrádat ty druhé, tento text je opakem, nechť tento text slouží jako memento, aby se lidé vyhnuli podobným mecenášům.

Ti, kteří mají podobné zkušenosti, se mohou sjednotit a pomoci nalézt řešení, když ne své situace, která je již minulostí, snad alespoň pomoci zachránit oběti budoucí.

Ti, kteří se oprávněně bojí vystoupit veřejně, mohou diskutovat v diskuzi anonymně či vůbec ne, je noho způsobů, jak se semnou spojit, rád každému odpovím a pokusíme se nalézt společné řešení, jen tak dosáhneme nějaké změny a nebudeme ti, kteří tento stav svou nečinností podporují.

 

Diskuse

 

Články s podobnou tématikou.   

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz