Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Žebříček nejvýkonnějších superpočítačů na zeměkouli byl vždy silnou prestižní záležitostí, jak mezi jednotlivými kontinenty a zeměmi, tak mezi výrobci těchto superpočítačů a v neposlední míře i měřítkem vyspělosti technologii a architektur samotných procesorů.

Za dobu vývoje superpočítačů se mnohé změnilo, v poslední době se výrazně a hlavně masově v této oblasti prosadila společnost Intel, ale třešinku na dortu dnes drží konkurenční a mnohem a mnohem menší společnost AMD se svými OPTERONY.

 .

 

Magická hranice 1PetaFlop/s

V červnu 2008 AMD Opterony překonávají 1PetaFlop/s, se Superpočítačem "RoadRunner, the U.S. Department of Energy’s Los Alamos National Laboratory", který byl postavený společností IBM a dosáhl v Linpack srovnávacím testu neuvěřitelných 1,026Petaflop/s. Odednes již Superpočítač RoadRunner není číslo 1, ale číslo 2!

Procesory AMD byly s koprocesory IBM jako první za hranicí 1PetaFlop/s, dalo by se čekat od dominantního Intelu velmi tvrdou odvetu, ta se však nedostavuje a společnost AMD nasazuje další Superpočítač s výkonem přes 1PetaFlop/s!

.

.

 

Suprpočítač Jaguar

 

 

Globální superpočítačový lídr Cray Inc (NASDAQ: CRAY) dnes oznámil, že superpočítač Cray XT na katedře Energy (DOE) Oak Ridge National Laboratory (ORNL) stanovil nový světový rekord pro superpočítače (kvadrilion matematických výpočtů za sekundu) na dvě vědecké aplikace.

 

Výzkumný tým ORNL zaznamenal trvalý výkon Suprpočítače Jaguar při výpočtu supravodivosti o hodnotě 1,35PetaFlop/s a při výpočtu v oblasti nano-technologií dokonce výkon dosáhl na 1,64PetaFlop/s, hnacím motorem je více jak 45tis nejnovějších čtyř-jadrových AMD OPTERONŮ.  

    .

.  

AMD dominuje v Top 10 Superpočítačích

Procesory AMD dnes najdeme v sedmi z deseti nejvýkonnějších superpočítačích světa TOP-10, další komentář snad není zapotřebí.

 

Zdroj: Yahoo, Gray

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz