Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Článek s takovým nadpisem byl zveřejněn na serveru The Inquirer, nebylo by to poprvé, kdy se psalo o podvodech v 3DMarku v souvislosti se společností Nvidia. Dnes trvá boj o přední pozice jak na kolbišti procesorů, tak bojišti s grafickými kartami. Společnost AMD již má své zkušenosti s praktiky Intelu, pro které je veden spor u federálního okresního soudu pro věci civilní a trestní v Delaware.

.

 

  

Jak je možné dosáhnou lepší skóre?

3DMark Vantage má čtyři hlavní složky, dvě pro CPU a další dvě GPU, Nvidia zapracovala do svých 177.39 ovladačů ke grafickým kartám i potřebné, „nedovolené“ úpravy knihoven 3DMarku Vantage. Výsledkem takového počínání, je jak jinak než výrazně vyšší skóre, kterého bylo dosaženo za zcela jiných podmínek, kdy GPU občas počítá za CPU … a konečný součet je pak výrazně vyšší.

Problém je v tom, že společnost Nvidia, jakožto vlastník společnosti má nyní volný přístup ke všem  PhysX DLL knihovnám ... 

 

Závěr

Dobrého výsledku se většinou dosahuje dobrým produktem, jak se opakovaně a opakovaně ukazuje, někdy postačí jen manipulace s výsledkem či přístup ke správným datům. Česke servery již oslavují výrazné zlepšení výsledku grafických karet Nvidie v 3DMark Vantage a ani nezaregistrovaly, že nejde ani tak o zlepšení výsledku jak o jeho manipulaci a podvod. Pak zůstává otázkou, jak mnoho lze věřit jednotlivým testům.  

 

Zdroj: The Inquirer

 

L

Nejnovější

Copyright © 2023 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz