Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Na serveru My Drivers napsali, že společnost Nvidia je skutečně připravena na nové grafické karty, jejichž účelem porazit  Radeony HD 4870 X2.

Vše se odehrává spíše v rovině spekulací a tvrzení, že by mohlo u společnosti Nvidia následovat jádro GT200b vyrobené 55nm výrobním procesem, které by mělo být ekonomičtější co do své velikosti, výtěžnosti, spotřeby elektrické energie, ale rovněž by mohlo přinést navýšení výkonu, obdobně jako u grafických čipů G92 a G92b.

.

 

 

Zůstává velkým otazníkem zda bude postavena proti AMD ATI Radeonu HD 4870 X2 grafická karta Nvidie s označením "GeForce GTX 280 GX2", jak ji vidíme na obrázku. Dle článku můžete dát pěkný dárek v podobě "GeForce GTX 280 GX2" a samozřejmě potřebného napájecího 2KWattového zdroje.

Závěr

Článek pěkný a úsměvný, foto GTX 280 GX2 je spíše zbožným přáním a pěknou fotomontáží. Přepracování jádra na 55výrobní proces by jistě mělo svá pozitiva, ale nebylo by dlouhodobějším řešením proti již připravované řadě X800 od společnosti AMD.

.

 

U nové řady AMD X800 se dočkáme nových čipových sad i grafických čipů s dalším významným nárůstem výkonu, který je možno realizovat až na PCI-e 3.0, poněvadž  propustnost 5GT/s kterou disponuje PCI-e 2.0 je již pro AMD nedostačující.

.

 

Zdroj: My Drivers, PCI Sig pdf.

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz