Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Číslo účtu pro ty jimž není osud člověka lhostejný a mají zájem přispět: Fio banka, pro ČR: 2300133613/2010, pro SR: 2300133613/8330, IBAN: SK0783300000002300133613, Děkujeme za každou projevenou účast. 

 

Úvod

Po předchozím článku Zastřel si svého soudce?, který je otevřeným dopisem ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, nezbývá než pokračovat dalším otevřeným dopisem a článkem Zastřel si svého státního zástupce?, tentokráte na téma kryti zločinů státními zástupci.

Tento článek bych chtěl věnovat spíše mafii státních zástupců, poodhalit jejich praktiky a důmyslné zakrývání trestných činů, proto také název Zastřel si svého státního zástupce?

Článek Zastřel si svého státního zástupce? nemá sloužit jako jednoduchý či dokonce jediný a poslední možný návod, jak se domoci spravedlnosti, přestože byly opakovaně vyčerpány všechny zákonné možnosti.

  

Otevřený Dopis odeslán ministru spravedlnosti 


 

                                                                                                                 Vážený pan

                                                                                                                 JUDr. Jiří Pospíšil

                                                                                                                 Ministerstvo spravedlnosti ČR

                                                                                                                 Vyšehradská 16

                                                                                                                 128 10 Praha 2

                                                                                                                 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  

V Kunovicích 11. listopadu 2011

Věc: Otevřený dopis

Vážený pane ministře promiňte mi, že opět volím cestu otevřeného dopisu, ale mám za to, že mnohé skutečnosti a praktiky nejenom soudů a soudců, ale i státních zastupitelství a státních zástupců je nutné zveřejnit, jinak se zřejmě současný neutěšený stav asi změnit bez porušení zákona nedá.

Nedávno jsem podával na Ministerstvo oznámení a bylo mi velmi slušně pod č.j. 479/2011-LO-SP/4 odpovězeno, že pravomoci Ministerstva jsou v této věci žádné, že cokoliv by činili, bylo by možné hodnotit, jako zasahování do nezávislosti soudů a soudců. Bylo mi rovněž odpovězeno, že pokud mám podezření na spáchání trestného činu, mám se v této věci obrátit na orgány činné v trestním řízení.

 

Zametání stop Okresním státním zástupcem

Dne 13. 8. 2009 jsem osobně podal na Okresní státní zastupitelství ve Vsetíně cca 90stránkové oznámení, kde jsem zadokumentoval řadu skutku v období let 2002 až 2009. Byly zadokumentovány případy "ukradených" prostředků z konkurzní podstaty, několik ukradených majetků za pomocí podvodných smluv a několik "vytunelovaných" společností převedených na často nic netušící občany. K podpoře mých oznámení byla navržena řada svědků.

Okresní státní zastupitelství ve Vsetíně za 12 dnů, dne 25. 8. 2009 odpovídá, pod ZN 2156/2009-12, že všechny skutky, které jsem oznámil a staly se od roku 2002 do roku 2009 včetně prošetřilo již v roce 1998 až 2001, tedy mnohem dříve jak se staly! Veškeré materiály mi spolu s oznámením o odložení vrátilo, přičemž jim vůbec nebylo divné, že jimi vytvořený seznam vracených dokumentů má všechny data od roku 2002 do roku 2009!

Tato situace byla obdobná, jako u předchozího podání v roce 1998, kde nejdříve Okresní státní zastupitelství tvrdilo, že jde o tvrzení proti tvrzení a nic nečinilo, poté co jsem doložil jako nezvratný důkaz podvodnou smlouvu, ve které bylo lživě tvrzeno, že bylo zaplaceno 500tis Kč, aniž by to byla pravda, Okresní státní zastupitelství mi tuto smlouvu okamžitě vrátilo a věc odložilo!

 

Poslanecká Sněmovna dne 5. dubna 2011

Po mé účasti, jako jednoho z okradených a stále okrádaných, na celodenním semináři na téma Konkurzní a Exekutorské zločiny s názvem "Možná úskalí zneužitelnosti zákona ZKV a IZ z pohledu omezování základních lidských práv garantovaných Ústavou ČR.“ konaném v Poslanecké Sněmovně dne 5. dubna 2011, za účasti osobnosti jako, zástupkyně Evropského soudu pro lidská práva a Rady Evropy ve Štrasburku, poslankyně Mgr. Karoliny Peake, poslankyně JUDr. Zuzky Bebarové-Rujbrové, poslance Michala Babáka, poslance Josefa Novotného, Vrchního státního zástupce JUDr. Vlastimila Rampuly, náměstka Ministra spravedlnosti Mgr. Františeka Korbela, náměstka Nejvyššího Státního Zástupce JUDr. Stanislava Mečla a dalších, jsem napsal náměstku Nejvyššího státního zástupce, který věc v dobré víře postoupil Krajskému státnímu zastupitelství.

 

Krajské státní zastupitelství

Krajské státní zastupitelství v Ostravě, pracoviště v Olomouci, stejně jak Okresní státní zastupitelství ve Vsetíně bylo s věcí velmi rychle hotovo! Krajské státní zastupitelství v Ostravě, pracoviště v Olomouci nemělo žádný zájem cokoliv prošetřit, nevyslechlo žádného svědka, vůbec jim nepřekáželo tvrzení Okresního státního zastupitelství ve Vsetíně, které věc šetřilo mnoho let před jejím vznikem a ani jej nenapadlo, že by mohlo mít na nešetření Okresní státní zastupitelství ve Vsetíně nějaký zištný zájem!

Krajské státní zastupitelství v Ostravě, pracoviště v Olomouci vůbec ani nenapadlo se podívat na server Justice, kde mohlo zjistit ve veřejně přístupných informacích, mnohé mnou oznamované skutečnosti, mimo jiné že všechny společnosti Ing. Libora Petřeka dlouhodobě a cíleně neplní povinnost ukládání firemních dokumentů do sbírky listin, vyplývající s § 38i ObchZ, týká se to samozřejmě i jeho posledních dvou společností Universal reality s.r.o. IČ: 62360370 a Parallax trust a.s., IČ. 268 60 490, když všechny jeho ostatní předlužené společnosti, byli již převedeny na často nic netušící občany.

Krajské státní zastupitelství v Ostravě, pracoviště v Olomouci dalo jasně v 2 KZN 3202/20011-28 najevo, že tyto kauzy nechce řešit a nikdy řešit nebude, že okrádání lidí je v jeho zájmu a bude dbát na to, aby podobné podání nebylo nikdy šetřeno, alespoň to vyplývá z posledního odstavce.

 

Vrchní státní zastupitelství

Poté co jsem si dopisem náměstku Nejvyššího státního zástupce povzdechl, že se situace přesně opakuje a žádná z věcí nebude a nebude šetřena, proběhlo ještě jedno kolečko a to na úrovni Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci věnovalo nemalou péči tomu, aby vysvětlilo čím a jak se mají jednotlivé státní zastupitelství řídit a cekem při tom zapomnělo na podstatu mého oznámení, že Okresní státní zastupitelství ve Vsetíně nemohlo věci šetřit bez jediného výslechu mnou navržených svědků a již vůbec ne o mnoho let dříve než se skutky staly, stejně tak mu uniklo, že nejenom Okresní, ale i Krajské státní zastupitelství věc kryje a účelově zametá, aby k šetření vůbec nemohlo dojít!

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci dalo v 8 VZN 365/2011 rovněž jasně najevo, že tyto kauzy nechce řešit a nikdy řešit nebude, že okrádání lidí je v jeho zájmu a bude dbát na to, aby podobné podání nebylo nikdy šetřeno, alespoň to vyplývá z posledního odstavce.

 

Závěr

Jinými slovy z výše uvedeného vyplývá, že pokud je zloděj jednou v životě šetřen státním zastupitelstvím za krádež, již nikdy víc nebude statním zastupitelstvím za trestný čin stejného charakteru šetřen a má pro krádeže doživotní imunitu?

Vážený pane minstře, nevím jestli jsou státní zástupci tak špatně placeni, že jim nestojí zato aby prokazatelně nové skutky šetřili, nebo je jejich nečinnost důsledkem toho, že jsou placení ještě někým jiným a to nohem lépe, toto nechť posoudí jiní.

Vládu, která se zaklíná protikorupčním posláním, by měly mnou popsané a doložené skutky, které dosahují až ke 100mil Kč rozhodně zajímat. Nebo se snad jedná o tak vysoké částky, že od nich dávají všichni ruce pryč, kdy někteří lidé zahynou při dopravní nehodě a jiní se stanou nezvěstnými? Případná trestná činnost soudců a advokátů je statním zastupitelstvím opravdu nepřezkoumatelná? Jak se to má k Listině základních lidských práv a svobod, kde je deklarována ochrana osobnosti, majetku, právní pomoc, rovnost a veřejné projednání?

 

Za odpověď, ale i případné vyvození důsledků předem děkuji

  

                                                                                                                              Ing. Bohumil Federmann

                                                                                                                                            Kunovice 7

                                                                                                                                          756 44 Loučka

  

Přílohy

1.       ZN 2156/2009-12 Okresního státního zastupitelství ve Vsetíně ze dne 25.08.2009

2.       2 KZN 3202/20011-28 Krajského státního zastupitelství v Ostravě, pracoviště v Olomouci ze dne 27.09.2011

3.       8 VZN 365/2011 Vrchního státního zastupitelství v Olomouci ze dne 29.11.2011

 

 

 

 

 

 


 

Diskuse 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz