Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
  

Úvod

Stalo se zvykem, že se na Hi-Fi světě objevují čas od času hodnocení úspěšnosti a návštěvnosti ČR-SR Hi-Fi fór. Pro objektivitu byl vybrán, snad jediný seriozní nástroj a tím je Alexa a ať se to někomu líbí či nikoliv, jde o web, který umí velmi přesně vypočítávat postavení jednotlivých webů na celé zeměkouli, hodnocení je na základě jenotlivých přístupů a doby setrvání na měřeném webu.

 

Po článcích Hi-Fi fóra a jejich postavení v ČR-SR, Hi-Fi fóra a jejich postavení v ČR-SR podruhé a Hi-Fi svět nejúspěšnější Hi-Fi web v prostoru ČR a SR a hlavně Hi-Fi fóra a jejich postavení v ČR-SR, léto 2012 zveřejněných v internetovém periodiku Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X se pomlouvačné kampaně vedené na konkurenčních webech, obzvláště slovanetu přehouply až do xenofobních nálad a útoků, v neposlední míře k vysvětlování jak je návštěvnost tvořena a k radám jak návštěvnost na Hi-Fi světě ovlivnit.

 

Václav Daněček vysvětluje funkci Alexy

Václav Daněček vysvětluje na slovanetu funkci Alexy, není s výsledkem hodnocení Hi-Fi světa spokojen, tak vytváří zajímavý výklad, jak je možné že má Hi-Fi svět tak dobré postavení a jak jinak, než že se tak děje, no čtěte sami:

 

 

Funkce Alexy nespočívá v nutnosti nainstalovat panel Alexa, jak se někteří domnívají a již vůbec ne v tom že by Alexa panel automaticky vylepšoval celosvětovou pozici Hi-Fi světa. Dalším bludným výmyslem Václava Daněčka je, že by průměr setrvání na stránce Hi-Fi světa byl odvislý od školních počítačů, podíváme-li se na vývoj za poslední tři měsíce, v nichž jsou dva měsíce prázdnin, je patrné, že průměrná doba na stránce Hi-Fi světa je více jak 81minut, kdežto po prázdninách, po čas školního roku je průměrný čas strávený na stránce Hi-Fi světa pouze 66minut

 

 

Václav Daněček cíleně manipuluje diskutujícími

Václav Daněček velmi cíleně odvádí diskusi k mé profesi, když v Alexa hodnocení Hi-Fi svět konkurenční weby výrazně převyšuje, je třeba útočit jinými směry, je třeba to vysvětlit tak, aby to vypadalo jako cílená manipulace. Ano je to cílená manipulace, ale těmi co o Alexa hodnocení nic nevědí, někteří by rázem chtěli Alexu blokovat, aby jim nemohla do počítače, ale ona tam nemá co dělat, neboť Alexa sbírá data na webech, kde je přistupováno a vůbec ji nezajímají PC, které na tyto weby přistupují. Na stránkách Hi-Fi světat je kolonka s Alexa hodnocením, která ukazuje aktuální stav a zároveň umožňuje každému se na Alexa hodnocení podívat. Taková blokace Alexy by měla jediný důsledek, že by se hodnocení nezobrazovalo, což by mnohé tolik neiritovalo, ale na straně druhé by přišli o možnost kontroly, jak hodnocení Hi-Fi světa tak hodnocení jiných webů. Možná je záměrem Václava Daněčka, znemožnit všem aby se mohli na objektivní hodnocení sami podívat.

 

 

 

Blokace Alexy?

Někteří řeší zběsile blokaci Alexy na svých počítačích, aby se jejich návštěva Hi-Fi světa nezapočítávala a jiní útočí na mou profesi. Xenofobie, závist, nenávist a nesnášenlivost českých povah nese své ovoce.

 

 

 

 

 

Fakta o postavení webů

Fakta o postavení, hodnocení, úspěšnosti a návštěvnosti ČR-SR Hi-Fi fór jsou nezvratná. Postavení Hi-Fi světa neustále roste, velmi významný podíl na návštěvnosti mají dnes Čínští návštěvníci, v tomto měsíci do 26. září navštívili neuvěřitelných 94tis stránek, naopak čeští návštěvníci jen 20tis a návštěvníci slovenští necelých 1800 stránek. Podíváme-li se na hodnocení po dnech v týdnu pak jsou se svými cca 60% navštívených stránek sobota, neděle a pondělí a zbytek týdne je velmi slabý. Podíváme-li se na aktuální pozici Hi-Fi světa v Alexa hodnocení pak je na místě 610 v České republice, což je místo více než vynikající.

 

 

 

 

Závěr

Článek poukazuje na typickou českou vlastnost, když někdo nemá na to aby se technicky či jinak dokázal srovnat, je třeba využít jiných, sic podlých, ale na mnohé problematiky neznalé a hloupé účinných prostředků. Jak málo stačí k ovládnutí a zmanipulování stáda, namísto vysvětlení jak Alexa funguje ... ?

 

Na slovanetu je škoda, že se do osobní roviny zapojuje i sám majitel a moderátor, pod nickem Troton, namísto toho aby slovanet vedl slušnou cestou, občas nějakou tu osobní rovinu přehlídne a občas si i sám pod kotel přiloží  a aby jim do toho Hi-Fi svět a jeho majitel moc nemluvil, tak se mu znemožní přístup, i proto je čas od času nutné na Hi-Fi světě napsat článek, aby čtenáři měli možnost, odbornost, serióznost i návštěvnost sami porovnat.

 

 

 

Nedá mi abych závěrem nepřidal krásnou ukázku toho, jak se dá manipulovat neznalým stádem, když si někdo - majitel a moderátor slovanetu myslí či davu předkládá, že Federmann je právě ten kdo rozhoduje o tom jak Alexa celosvětově monitoruje weby. Nezbývá než vyzvat řadu schopných, aby z takto manipulovaného stáda konečně vystoupili a sami si o mnohém rozhodovali.

 

 

Diskuse

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2020 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz