Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
 

Úvod

Bývá zvykem že se čas od času bilancuje a staví se žebříčky popularity či postavení v té či oné oblasti, s koncem minulého roku je načase, aby byla provedena i inventarizace uplynulých let na Hi-Fi světě.

Hi-Fi svět neměl od svého založení na růžích ustláno a stal se nepohodlným hráčem mezi již existujícími weby, které mu tuto pozici dávaly jasně najevo, od osobních útoků, zamezování jeho majiteli diskutovat na jiných webech až po opakované útoky na web samotný.

 

Založení a historie

Hi-Fi svět má svou doménu Federmann.cz, která byla založena dne 27. prosince 2007. Hi-Fi svět koncem uplynulého roku oslavil již 4 roky své existence a jak se mu v tomto období vedlo?

Od počátku byl Hi-Fi svět směřován na mládež, studenty a začínající elektrotechniky, kteří mají zájem o elektrotechniku v oblasti Hi-Fi techniky, ale také v oblasti HW počítačů.

Postupem času se oblasti HW počítačů dostávalo stále méně času a specializace se stále více posouvalo k opravdové Hi-Fi problematice a elektrotechnice s ní související.

 

Audioweb

Komunita zaměřená převážně k Aldaxu, od čehož se odvíjí celá jeho politika. Převážná část dotazu je dopředu odsouzena a jediným možným řešením je, řešení spojené s Aldaxem, tímto je dopředu pohřbíváno téměř vše odlišné, jiný názor se většinou nepřipouští, diskuse se často manipulují aby se vytvořil obraz větší odbornosti.

 

 

Neznalost mnohých konstrukcí se povýšila na jejich nefunkčnost a neznalost jejich tvůrce, většinou je tomu však naopak. Konstrukce směřované do oblasti Hi-Fi jsou spíše vzácností hlavní proud je opět do obchodních produktů Aldaxu. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 273tis a v ČS končinách kolem 1200. místa.

 

Elweb

Komunita zaměřená převážně k obecnému bastlení, značně nevyhraněná, ale přitom k mnohým nesnášenlivá. Fórum je neadresné, kde si často diskutující vypůjčují cizí Nicky, není výjimkou, že sám moderátor Nicky u nevhodných příspěvků hromadně změní na jemu nepohodlnou osobu.

 

 

Komunita dodnes zastává názor, že pro kvalitní hudbu stačí šířka pásma 20kHz a hudební signál nemá žádnou dynamiku, přičemž jsou na své (NE)znalosti náramně hrdi. Hi-Fi technika a konstrukce jsou zde naprosto cizí. Světová pozice dle nezávislého zdroje  je kolem místa 800tis a v ČS končinách kolem 9500. místa.

 

Ebastlirna

Komunita zaměřená převážně k opravám a obecnému bastlení, značně nevyhraněná a zaměřená spíše k silnoproudu, jejím základem je několik slušných a schopných lidí, od čehož se odvíjí i její slušná úroveň.

 

 

Hi-Fi technika a konstrukce jsou zde rovněž cizí. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 900tis a v ČS končinách kolem 4000. místa.

 

Svetelektro

Komunita zaměřená převážně k obecnému bastlení a úplně začínající, značně nevyhraněná ovládnutá moderátory s jiných webů, kteří ji mají často k prosazování svých názorů či nevalných znalostí.

 

 

 

Hi-Fi technika a konstrukce jsou zde rovněž naprosto cizí. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 800tis a v ČS končinách kolem místa17000 a na Slovensku 3200. místo.

 

Slovanet

Web zaměřený převážně na domácnost a firmy, na jehož provozu má i nevýznamný podíl komunita sdružená na HiFi fóru zaměřená převážně k prodeji audio techniky. Najde se sice několik málo schopných jedinců, ale celá atmosféra se nese v Dudkovském duchu se značnou preferencí až démonizací konstrukcí DPA. 

 

 

Vše co není v souladu s nosnou politikou fóra a mohlo by jakýmkoliv způsobem ohrozit přítomnost Dudkova ducha je potlačováno. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 210tis a v ČS končinách kolem místa 3200 a na Slovensku 800. místo, samotné fórum má však pozici výraně horší.

 

Repromania

Nevýznamná a nevyhraněná komunita která by chtěla být dobrá, ale vše čemu nerozumí striktně odmítá a blokuje. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 1,9mil a v ČS končinách mimo měřitelnou hodnotu.

 

 

 

Instrumento

Nevýznamná a vyhraněná komunita spíše hudebníků, kteří elektrotechnice moc nehoví a rádi o ní a do ní mluví. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 2,5mil a v ČS končinách mimo měřitelnou hodnotu.

 

 

 

Hifinazory

Významná a vyhraněná komunita spíše Hi-Fi_stů, kteří elektrotechnice rovněž moc nehoví a rádi o ní mluví. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 740tis a v ČS končinách kolem. místa 4000.

 

 

 

Hi-Fi svět jako nejúspěšnější Hi-Fi web

Dnes již velmi významný web, který je jako jediný v současné době zaměřen do oblasti Hi-Fi konstrukcí. Web kde se dá dohledat mnoho teorie, často i světově nové doposud nikde nepublikované i velký kus historie a počátků elektrotechniky jako takové.

 

 

 

Web, který v minulosti musel často čelit konkurenčním bojům a nekalým praktikám, přesto se dokázal v žebříčku hodnocení vyšplhat na první místo. Světová pozice dle nezávislého zdroje je kolem místa 230tis a v ČS končinách kolem. místa 1000, což v současné době představuje nejlepší pozici mezi konkurenčními weby.

 

 

Závěr

Tolik co se týká ohlédnutí a celkového shrnutí minulého roku. Tolik co se týká úspěšností významnějších webu, které se Hi-Fi techniky Hi-Fi konstrukcí nějakým způsobem ve své činnosti dotýkají.

  

Diskuse

 

 

 

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz