Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Ještě včera před otevřením burzy jsem si přál aby se Nvidia stala součástí nejenom trhu s grafickými čipy a čipovými sadami, ale i se svými procesory trhu procesorového.

Společnost Nvidia se snažila konkurovat tvrdému a masívnímu nasazení grafických karet od AMD, kde všechny disponují výkonem nad 1Tflop/s, přičemž všechny grafické karty od Nvidie zůstávají pod touto magickou hranicí. Krom rozsáhlých marketingových akcí a značného množství variant ohlásila i 20% zlevnění všech modelů, nejdražší grafická karta Nvidia GeForce GTX 280 1GB, která byla za 649 USD klesla na 559 USD.

Po otevření Burzy následovala chladná sprcha, na základě výrobních i odbytových potíží společnosti Nvidia a ohlášené mimořádné ztrátě ve výši až 200 mil. USD došlo k 30% pádu akcii společnosti Nvidia.

.

 

Obchody odehrávající se v Severní Americe spolu s Asustekem a MSI se dnes odehrávají při ještě nižších cenách, všechny grafické karty společnosti Nvidia se prodávají o dalších 20% ceny dolů.

.

 

Zda jde pouze o snahu zbavit se vadného zboží, či bude výsledkem oživení trhu s grafickými kartami Nvidie je otázkou, 40% snížení cen již znamená pro všechny ztrátový obchod a pouhou snahu o uvolnění vázaných finančních prostředků.

 

Zdroj: My Drivers

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz