Hi-Fi svět

Web převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích.

L

Nejnovější

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

 

Zajímavé řešení vysoce kvalitního aktivního Subwooferu

Autor Subwooferu provedl kompletní návrhy a simulace akustického prostředí, mechanické konstrukce i elektrického zapojení, následně provedl kompletní realizaci. Subwoofer obhájil jako maturitní práci, vyhrál Školní kolo SOČ, Okresní kolo SOČ, Krajské kolo SOČ a v kole celostátním se umístil na pěkném šestém místě, rovněž vyhrál soutěž ON Semiconductor a bylo mu uděleno krajské vyznamenání.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

 

 

Jak práci popisuje sám autor ...

„Získávání informací ohledně akustiky a subwooferu. - Výběr vhodného reproduktoru (Rockford Fosgate Punch P212S4 12“) - Návrh vhodné ozvučnice (Typ bassreflex, 56,6 litru) – Stavba ozvučnice (dřevotříska 36mm) - Vývoj elektronické části (Nepodařilo se mi najít žádné zařízení, které by splňovalo mé požadavky, nutnost veškerou elektroniku navrhnout a sestavit) – Stavba modulu zesilovače – Dokončení celého subwooferu (zabudování zesilovače a ovládacích prvku do ozvučnice) – Tvorba technické dokumentace (75 stran)“

 


Poznámka pod čarou

Pro VIP elitu AudioWebu s p. L. Malaníkem, P. Dudekem, p. Buntou a mnohé další, jak je zřejmé z jejich vzájemné diskuze, není nikterak jednoduché pochopit profesionálnost tohoto návrhu.

.

 

Se značným nepochopením jsme se již mohli setkat v článcích Kouzelné Watty a Dynamika, Vnímáme infra a ultra zvuk? a Tranzistorový zvuk, proč se tedy divit? Naopak si každý může lépe domyslet, proč byli někteří členové "odborného fóra" označeni "VIP".

 

 

L

Nejnovější

Copyright © 2024 Hi-FI svět. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

B

Hi-Fi svět - ISSN 1803-733X

Stránky vydává Bohumil Federmann, Kunovice 7, 75644 Loučka, Česká republika, federmann@seznam.cz